Echo coraz bliżej realizacji planu

Po trzech kwartałach 2016 roku grupa Echo Investment sprzedała 502 mieszkania, co oznacza 46 proc. wzrostu w porównaniu do wyników sprzedaży za trzy kwartały 2015 roku.

Autor: HouseMarket.pl 04 października 2016 14:13

Wówczas spółka zawarła przedwstępne umowy dotyczące 343 mieszkań.

– Liczba zawartych umów przedwstępnych, rezerwacji oraz wysokie zainteresowanie klientów sprawiają, że jesteśmy pewni osiągnięcia celu tegorocznego planu sprzedaży 825 mieszkań. Nasza strategia zakłada szybkie wejście do grona deweloperów sprzedających największą liczbę mieszkań na rynku. Dziś mamy ich w ofercie 1240. Do końca roku planujemy rozpocząć budowę inwestycji w Poznaniu, Łodzi i Warszawie, które powiększą ofertę o kolejne 500 mieszkań – powiedział Piotr Gromniak, wiceprezes Echo Investment odpowiedzialny za sektor mieszkaniowy.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Według wiceprezesa rynek mieszkaniowy jest w bardzo dobrej kondycji, bezrobocie historycznie niskie, a wskaźnik optymizmu konsumentów utrzymuje się na wysokim poziomie. - Na korzyść Echo Investment działa dodatkowo nasza dobra reputacja i stabilność finansowa, dzięki czemu jesteśmy w stanie w szybkim czasie dołączyć do największych deweloperów mieszkaniowych – dodał Piotr Gromniak.

Od stycznia do września 2016 roku Echo Investment przekazało klientom klucze do 386 mieszkań, co będzie miało odzwierciedlenie w wynikach spółki za ten okres. W porównaniu do trzech kwartałów 2015 roku oznacza to 60 proc. wzrostu – zaksięgowano wówczas 243 mieszkania.

Echo Investment ma przygotowane do startu w przyszłym roku 16 projektów, z których 1300 mieszkań będzie przeznaczone do tradycyjnej sprzedaży, a około 1700 mieszkań – do platformy mieszkań na wynajem Resi for Rent tworzonej m.in. przez Griffin Real Estate. Myśląc o dalszej przyszłości, deweloper prowadzi rozmowy w sprawie nabycia ponad 20 działek pod kolejne inwestycje, z których większość jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych