Echo idzie jak burza

Deweloper kończy pierwszy kwartał z 76 proc. dynamiką sprzedaży mieszkań oraz 100-proc. dynamiką przekazań.

Autor: HouseMarket.pl 05 kwietnia 2017 12:01

Pierwszy kwartał 2017 roku Echo Investment zalicza do udanych pod względem sprzedaży mieszkań. Spółka sprzedała 259 mieszkań, co w porównaniu do pierwszego kwartału 2016 roku, kiedy to firma sprzedała 147 lokali, oznacza 76 proc. wzrostu.

Echo Investment w pierwszym kwartale 2017 roku przekazało klientom klucze do 90 mieszkań, co znajdzie odzwierciedlenie w wynikach za ten okres. To podwojenie wyniku osiągniętego w analogicznym okresie 2016 roku, kiedy spółka przekazała 46 mieszkań.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Strategia rentownego wzrostu zakłada, że Echo Investment będzie liderem we wszystkich sektorach, w których działa. W sektorze mieszkaniowym jesteśmy w połowie drogi. Dynamika sprzedaży, jaką osiągamy w ostatnich kwartałach wskazuje jednak, że osiągnięcie strategicznego celu jest możliwe w ciągu 2-3 lat. Tym bardziej, że systematycznie uzupełniamy ofertę o bardzo dobre inwestycje, jak Browary Warszawskie, w których wkrótce rozpoczniemy budowę trzeciego etapu – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

W pierwszym kwartale 2017 roku spółka rozpoczęła budowę 491 mieszkań w projektach: Browary Warszawskie II, Osiedle Jarzębinowe IV oraz poznańskich osiedlach Perspektywa i Jaśminowe III.

- Rynek mieszkaniowy jest bardzo silny, a jednocześnie stabilny. Stopy procentowe utrzymują się na niskim poziomie, co z jednej strony zachęca do brania kredytów, a z drugiej – do inwestowania oszczędności w mieszkania. Znaczna część naszych klientów nie korzysta z finansowania bankowego, ale traktuje mieszkanie jako długoterminową, bezpieczną inwestycję. Dodatkowo w Osiedlu Perspektywa w Poznaniu widzimy bardzo duże zainteresowanie klientów, którzy chcą kupić mieszkanie ze wsparciem rządowego programu Mieszkanie dla Młodych – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w Dziale Projektów Mieszkaniowym Echo Investment.

Echo Investment ma obecnie w budowie 18 projektów mieszkaniowych z 2 tys. mieszkań. Do końca 2017 roku planuje jeszcze rozpocząć budowę i sprzedaż 10 inwestycji z 1 277 mieszkaniami. W ofercie spółki znajduje się aktualnie ponad 1 060 mieszkań.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych