Echo Investment wybudował 2 mln metrów kwadratowych

Dwa miliony metrów kwadratowych - tyle powierzchni mieszkań, biur, hoteli i centrów handlowych wybudował deweloper Echo Investment. Okrągły metr wypadł w mieszkaniu, które zostało oddane pod koniec lipca w Apartamentach Esencja w Poznaniu.

Autor: housemarket.pl 10 sierpnia 2021 11:54

W ciągu 25 lat istnienia Echo Investment wybudowało i oddało do użytkowania prawie 200 inwestycji w 37 polskich miastach. Pierwszy milion metrów kwadratowych spółka wybudowała zaledwie trzy lata temu. Znalazł się on w katowickiej galerii Libero. Wśród najbardziej znanych projektów Echo Investment znajdują się także m.in. stołeczny wieżowiec Q22, Galeria Młociny i wielofunkcyjny kompleks ‘destination’ Browary Warszawskie, osiedle Nowa Dzielnica w Łodzi, Galeria Libero w Katowicach, kompleks Malta Office Park oraz wielokrotnie nagradzane osiedle Małe Naramowice Rynek w Poznaniu, czy krakowskie Kościuszki Apartments i hotel Qubus.

- Jako jedyny polski deweloper posiadamy tak szerokie doświadczenie we wszystkich głównych sektorach nieruchomości. Teraz te kompetencje wykorzystujemy przy projektowaniu przyjaznych, wielofunkcyjnych kwartałów miejskich, które nazywamy ‘destinations’ – miejsca, które przyciągają. Przykładami takich inwestycji są Browary Warszawskie czy łódzka Fuzja, które łączą funkcję biurową, handlowo-usługową i gastronomiczną, z zabudową mieszkalną, placem miejskim i otwartymi, zielonymi terenami. Stale wzmacniamy także naszą pozycję na rynku mieszkaniowym, w którego potencjał i stabilność bardzo wierzymy, zachowując jednocześnie dywersyfikację działalności - mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań w Echo Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Echo aktywne w Poznaniu

Dwumilionowy metr zrealizowany przez Echo Investment wypadł w prestiżowej inwestycji Apartamenty Esencja w Poznaniu. Klucze do tego mieszkania szczęśliwi nabywcy odebrali pod koniec lipca.

CZYTAJ TEŻ: ECHO NA DRODZE DO FUZJI 

- Cieszę się, że to wyjątkowe wydarzenie przypadało podczas świętowania przez Echo Investment 25-lecia istnienia i do tego w Poznaniu, gdzie jesteśmy obecni już od 2000 roku. Zbudowaliśmy tutaj hotel Ibis, świetny kompleks biurowy i siedem osiedli mieszkaniowych, w tym m.in. Pod Klonami, Kasztanowa Aleja, luksusowy budynek apartamentowy Nad Wartą i Osiedle Perspektywa. Spośród aktualnych inwestycji warto wymienić gotowy apartamentowiec Esencja na Garbarach, kameralne osiedle Nasze Jeżyce oraz naramowicki Enter, gdzie do budowy jednego z etapów zastosowaliśmy prefabrykaty. W czerwcu do sprzedaży trafiła nowa inwestycja Wieża Jeżyce, która to odpowiada na wszystkie obecne trendy i potrzeby klientów. Sercem tego projektu będzie plac pod byłą wieżą ciśnień, którą zrewitalizujemy i nadamy jej nową funkcję – głównego miejsca spotkań dla okolicznych mieszkańców – mówi Dawid Wrona.
240 tys. mkw. w budowie

Obecnie Echo Investment realizuje 17 inwestycji, o łącznej powierzchni prawie 240 tys. mkw. Wśród nich znajdują się m.in. projekt mixed-use Fuzja, osiedla Boho i Zenit w Łodzi, wrocławski biurowiec MidPoint71, Stacja Wola w Warszawie oraz krakowskie osiedle Bonarka Living. Firma od kilku lat realizuje także projekty mieszkań na wynajem Resi4Rent, które jest największą w Polsce firmą oferującą mieszkania w abonamencie. Obecnie w Warszawie i Krakowie ma w budowie ponad 1,4 tys. lokali.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych