Echo Investment z dwoma mieszkaniowymi rekordami za 2020 rok

Echo Investment rośnie w segmencie mieszkaniowym. W 2020 roku firma pobiła dwa rekordy: sprzedaży i przekazań mieszkań. Jej sprzedawcy podpisali z klientami 1570 umów sprzedaży, czym przebili zeszłoroczny wynik o 16 proc. Jednocześnie klienci odebrali klucze do 1505 gotowych mieszkań, co z kolei oznacza 19 proc. wzrostu w porównaniu z 2019 rokiem.

Autor: Housemarket.pl 11 stycznia 2021 11:46

Echo Investment buduje i sprzedaje mieszkania od 25 lat. Firma zrealizowała już 89 projektów mieszkaniowych z blisko 10 tys. lokali w kilku najważniejszych miastach Polski. W 2020 roku rozpoczęła budowę i sprzedaż lokali w dziewięciu projektach, które powiększyły ofertę o ponad 1,5 tys. mieszkań. Spółka sprzedała 1570 mieszkań, czyli o 16% więcej niż w 2019 roku, gdy wynik sprzedaży wyniósł 1357 lokali. W samym czwartym kwartale 2020 roku sprzedaż wyniosła 464 lokali.

– Zwiększenie sprzedaży w roku, w którym cały rynek mieszkaniowy skurczył się o około 20 proc., to bardzo duży sukces firmy, ale także dowód zaufania klientów do marki Echo Investment. Kontynuując wdrażanie Strategii Rentownego Wzrostu, działania naszej firmy skupiają się na wzmacnianiu pozycji w sektorze mieszkaniowym oraz budowaniu wielofunkcyjnych, miejskich projektów zwanych „destinations”, gdzie ludzie mogą żyć, pracować i spędzać wolny czas. W ostatnich latach pracujemy nad zwiększeniem obecności na rynku mieszkaniowym, by znaleźć się w gronie trzech największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce, co jest założeniem naszej Strategii Rentownego Wzrostu – mówi Waldemar Olbryk, członek zarządu Echo Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ze względu na wyzwania, jakie przyniósł całej gospodarce ubiegły rok, specjaliści Echo Investment prześledzili cały proces projektowania, budowania i przekazania mieszkania właścicielom, by zaproponować rozwiązania, które jak najlepiej odpowiadają na potrzeby klientów oraz nowe warunki w których żyjemy. Architekci ulepszyli projekty mieszkaniowe, by były bezpieczniejsze, wygodniejsze i lepiej przygotowane na potrzeby przyszłości. Spółka na bieżąco wdraża innowacje, które pomagają zadbać o podwyższony poziom bezpieczeństwa i higieny.

– Stale badamy potrzeby klientów, obserwujemy ich wybory oraz priorytety. Szybko dostosowujemy mieszkania do pojawiających się warunków, co zwłaszcza w 2020 roku było kluczem do przyciągnięcia uwagi i zdobycia zaufania. Zakup mieszkania jest dla wielu naszych klientów najważniejszą życiową decyzją, dlatego dokładamy starań, by było to dobre doświadczenie i zapowiedź pomyślnej przyszłości – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży mieszkań Echo Investment.

– Echo Investment inwestuje w digitalizację, co w ostatnich latach usprawniło procesy wewnętrzne, a także przygotowało nas do bezpiecznej obsługi klienta w czasie wielu ograniczeń epidemiologicznych. W zeszłym roku przyspieszyliśmy wprowadzenie kolejnych rozwiązań. Szybkość adaptacji do nowych warunków to nasza przewaga konkurencyjna, doceniana przez klientów i partnerów biznesowych – dodaje Waldemar Olbryk.

Od początku 2020 roku Echo Investment ukończyło budowę jedenastu projektów w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie i Wrocławiu, co przełożyło się na 1505 mieszkań przekazanych klientom. Oznacza to ponad 19 proc. wzrost w porównaniu do wyniku osiągniętego w 2019 roku. W czwartym kwartale mieszkania od Echo Investment odebrało 792 klientów. Wartość przekazanych mieszkań znajdzie odzwierciedlenie w przychodach i zyskach grupy Echo Investment za 2020 rok.

Przez ostatnie 25 lat Echo Investment udoskonalało swoje kompetencje w głównych sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, handlowo-usługowym oraz biurowym. Firma ma wiodącą pozycję w komercyjnych sektorach swojej działalności, a od kilku lat z sukcesem walczy o miejsce w czołówce deweloperów mieszkaniowych. Zbudowała 89 projektów mieszkaniowych z prawie 10 tys. lokali i w 2020 roku, jako jedna z niewielu firm deweloperskich w Polsce, zwiększyła liczbę sprzedanych mieszkań. Jej pierwsza inwestycja powstała w Kielcach przy ulicy Manifestu Lipcowego, a najbardziej rozpoznawalne projekty spółki to m.in. Małe Naramowice Rynek w Poznaniu, Kościuszki Apartments w Krakowie, Apartamenty przy Warzelni w wielofunkcyjnym kompleksie Browary Warszawskie czy Fuzja, która jest częścią rewitalizowanego kompleksu po dawnych zakładach Scheiblera w Łodzi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych