Echo planuje inwestycje i rusza z emisją obligacji

Echo rusza z emisją nowej serii obligacji dla inwestorów indywidualnych. Deweloper wyemituje papiery o wartości do 50 mln zł.

Autor: housemarket.pl 04 stycznia 2022 11:40

Pieniądze pozyskane z emisji obligacji Echo Investment planuje wykorzystać na finansowanie rozwoju biznesu. W 2021 r. Echo Investment przejęło pakiet kontrolny wrocławskiego dewelopera mieszkaniowego Archicom. Po przejęciu, cała grupa na koniec trzeciego kwartału 2021 r. miała w budowie i przygotowaniu około 140 projektów o łącznej powierzchni użytkowej 1,5 mln mkw.

– Strategia Echo Investment zakłada rozwój w sektorze mieszkań na sprzedaż oraz na wynajem, przy zachowaniu dużej skali działalności w nieruchomościach komercyjnych. W ostatnich latach, poprzez wzrost organiczny oraz przejęcie Archicomu, Grupa Echo Investment stała się jednym z pięciu największych deweloperów sprzedających mieszkania w Polsce. Naszym celem jest dalsze umacnianie pozycji, przy utrzymaniu wysokiego poziomu marży na projektach. Rozwijana przez nas spółka Resi4Rent jest obecnie największą w Polsce instytucją wynajmującą mieszkania. To bardzo perspektywiczny biznes. Obecnie Resi4Rent wynajmuje 2,3 tys. gotowych mieszkań i ma kolejne 6 tys. w budowie i przygotowaniu. Do końca 2024 r. będzie miało 10 tys. lokali – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wartość aktywów Echo Investment na koniec trzeciego kwartału 2021 r. wyniosła blisko 6,8 mld zł i była o 25 proc. wyższa niż na koniec 2020 r. Wartość aktywów mieszkaniowych wzrosła w tym czasie prawie dwukrotnie, co wynika w dużej mierze z przejęcia Archicomu. Po trzech kwartałach 2021 r. Grupa wypracowała 117 mln zł zysku netto.

– Znakomita renoma Echo Investment, duży bank atrakcyjnych gruntów zabezpieczający projekty na najbliższe 5 lat, utrzymywanie zdrowego poziomu zadłużenia i wysokiej pozycja gotówkowej to dobry punkt wyjścia dla przyszłego rozwoju i dalszego umacniania Grupy – mówi Maciej Drozd, wiceprezes Echo Investment ds. finansowych.

Obligacje Echo Investment należą do najbardziej płynnych na rynku Catalyst. Spółka emituje obligacje dla inwestorów indywidualnych od 2014 r. Do tej pory uplasowała wśród nich papiery o łącznej wartości ponad 630 mln zł, z czego 330 mln zł nadal jest przedmiotem obrotu na giełdzie, a pozostałe zostały wykupione w terminach zapadalności.

Emisja obligacji o wartości do 50 mln zł jest przygotowywana na podstawie prospektu i suplementu, które zostały zatwierdzone przez Komisję Nadzoru Finansowego w listopadzie i grudniu 2021 r. Prospekt wraz z suplementem i komunikatami aktualizującymi przygotowany w związku z ofertą publiczną obligacji jest jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Echo Investment oraz ofercie publicznej obligacji w Polsce i został opublikowany na stronie internetowej Echo Investment, oraz dodatkowo, wyłącznie w celach informacyjnych, na stronie internetowej agenta oferującego - Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. Oddział – Biuro Maklerskie w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych