Echo podsumował półrocze

Echo Investment w pierwszej połowie 2021 roku sprzedało 907 mieszkań, poprawiając o prawie 40 proc. wynik osiągnięty w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Autor: Housemarket.pl 07 lipca 2021 12:43

  • Od początku bieżącego roku deweloper przekazał swoim klientom klucze do blisko 400 lokali.
  • Łącznie w pierwszym półroczu grupa Echo-Archicom sprzedała 1745 mieszkań, co zbliża ją do realizacji celu sprzedaży ponad 3 tys. mieszkań w 2021 r.
  • Do końca czerwca 2021 r. Echo Investment sprzedało 907 mieszkań – 40% więcej niż w pierwszym półroczu 2020 r.

Najwięcej transakcji, dokonanych w poszczególnych miastach, dotyczyło projektów: Bonarka Living oraz ZAM w Krakowie, Nasze Jeżyce oraz Enter w Poznaniu , a także Stacja Wola I w Warszawie.

Natomiast Archicom sprzedał w tym czasie 838 mieszkań. Łączny wynik sprzedaży 1745 lokali, plasuje Grupę Echo Investment w czołówce deweloperów mieszkaniowych w Polsce. 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– W pierwszej połowie 2021 r. organiczny wzrost liczby sprzedanych przez Echo mieszkań wyniósł prawie 40 proc. r/r, co stanowi bardzo dobry prognostyk na kolejne miesiące. Przejęcie pakietu kontrolnego Archicomu już w tej chwili pozwoliło nam przyspieszyć tempo wzrostu, a w perspektywie długofalowej zapewnia podstawy dalszego, stabilnego rozwoju. Bank ziemi grupy Echo-Archicom daje nam nieporównywalny z nikim na rynku potencjał dostarczenia ponad 15 tys. mieszkań na sprzedaż w najbliższych latach, z czego budowę 4 tys. rozpoczynamy już w bieżącym roku. Jest to kolejny krok, który przybliża nas do realizacji naszego celu strategicznego, czyli osiągnięcia pozycji ogólnopolskiego lidera w sektorze mieszkaniowym. Dodatkowo, biorąc pod uwagę, że rynek jest bardzo silny, a ceny wciąż rosną, pozytywnie oceniamy perspektywy wzrostu przychodów naszej Grupy z sektora mieszkaniowego – mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

W dwóch pierwszych kwartałach 2021 r. Echo Investment wystartowało z projektami osiedle Zenit oraz Boho w Łodzi; III i IV etapem osiedla Entera i Wieża Jeżyce w Poznaniu. Łącznie dało to prawie 1 tys. nowych lokali na sprzedaż. W najbliższych 3 miesiącach deweloper planuje wystartować z kolejnym etapem Fuzji w Łodzi, Apartamentami Rytm na warszawskich Kabatach oraz II etapem poznańskich apartamentowców Esencja.

676 przekazanych mieszkań od Echo i Archicomu

Od początku roku do końca czerwca Echo Investment przekazało klientom 398 mieszkań, a Archicom oddał klucze do 278 lokali. Ze względu na harmonogramy budów, większość projektów mieszkaniowych otrzyma pozwolenia na użytkowania w drugiej połowie roku. Wtedy również przypadnie zdecydowana większość tegorocznych przekazań.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych