Echo walczy o pozycję lidera rynku mieszkaniowego

Echo Investment sprzedało w 2016 roku 925 mieszkań. To o 334 lokale więcej niż w 2015 roku. Deweloper chce zawalczyć o pozycję lidera rynku - w 2017 roku rozpocznie budowę kolejnych 1,5 tys. lokali.

Autor: HouseMarket.pl 05 stycznia 2017 12:19

Ogłoszona w połowie zeszłego roku nowa strategia Echo Investment zakłada, że spółka stanie się liderem w każdym sektorze nieruchomości w którym działa. W mieszkaniówce widać już pierwsze efekty mobilizacji.

– Sprzedaliśmy o blisko 60 proc. więcej mieszkań niż w poprzednim roku i dwukrotnie więcej niż w 2014. Jesteśmy w połowie drogi żeby stać się liderem rynku mieszkaniowego w Polsce. Wierzymy w duży potencjał tego rynku i dlatego w 2017 roku zamierzamy wprowadzić do oferty kolejne 1500 mieszkań w 12 projektach – mówi Dariusz Cholewa, dyrektor działu projektów mieszkaniowych Echo Investment.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Spółka ma obecnie w budowie 13 inwestycji z ponad 1500 mieszkaniami, a w ofercie – 820 lokali. Prowadzi również zaawansowane negocjacje dotyczące zakupu działek w kilku miastach, na których może powstać około 3 tys. mieszkań.

– Mamy za sobą rok rekordowy pod względem sprzedaży mieszkań deweloperskich w Polsce. Spodziewamy się, że 2017 będzie również bardzo dobry, szczególnie dla dużych firm o dobrej marce i wysokim potencjale finansowym i organizacyjnym, jak Echo Investment. Dzięki powiększaniu naszego banku ziemi będziemy mieli możliwość zwiększania sprzedaży i umacniania naszej pozycji rynkowej na najbardziej atrakcyjnych miastach – dodaje Dariusz Cholewa.

W zeszłym roku Echo Investment przekazało klientom klucze do 451 mieszkań, co znajdzie odzwierciedlenie w wynikach spółki za 2016 rok. Są to przede wszystkim lokale w ukończonych w 2016 roku inwestycjach Park Sowińskiego I oraz Osiedle Jaśminowe II w Poznaniu, Park Avenue Apartments w Krakowie i Nowy Mokotów II w Warszawie. W porównaniu z 2015 rokiem, kiedy to spółka przekazała klientom 400 mieszkań, dynamika przekazanych mieszkań wynosi 13 proc. W 2017 roku Echo Investment odda do użytku 10 inwestycji z 1021 mieszkaniami.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych