
Yareal wdraża standardy środowiskowe, społeczne i korporacyjne ESG. Usystematyzowanie rozwiązań zrównoważonego rozwoju ułatwi firmie podejmowanie kolejnych aktywności dotyczących środowiska, społeczności i ładu korporacyjnego w ramach działalności deweloperskiej.
Projektowanie inwestycji w zielonym otoczeniu i w zgodzie z ideą „15-minutowego miasta”, energooszczędność, stosowanie etycznych rozwiązań, a także dobre relacje z partnerami oraz bezpieczeństwo na budowach – to tylko wybrane działania wdrażane przez Yareal w bieżącej działalności deweloperskiej.
Firma rozpoczęła porządkowanie dotychczasowych aktywności w ramach ustrukturyzowanego modelu ESG (z ang. environmental, social responsibility, corporate governance), aby w kolejnych latach wzmocnić zaangażowanie biznesu Yareal w zrównoważony rozwój.
Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl
- Budujemy na dachach naszych osiedli kolejne elektrownie słoneczne, zgromadziliśmy już certyfikaty zielonego budownictwa BREEAM dla blisko 50 budynków biurowych i wielorodzinnych, a nasze biurowce zapewniają najemcom nie tylko nowoczesne przestrzenie, ale też ograniczenie ich śladu węglowego. Z każdym rokiem Yareal coraz wyżej podnosi poprzeczkę współpracy z partnerami, zapewniając jednocześnie optymalne warunki pracy w ramach zespołu i wśród jego współpracowników. Chcemy, aby każdy z naszych interesariuszy miał możliwość bliższego przyjrzenia się efektom starań podejmowanych przez Yareal” – powiedział prezes Yareal, Eric Dapoigny.
Yareal kładzie duży nacisk na inwestycje deweloperskie certyfikowane w systemie BREEAM w Polsce. Potwierdza on spełnienie wysokich wymogów w 10 kategoriach szeroko obejmujących, m.in. takie obszary jak efektywność energetyczna i wpływ na środowisko, standardy zrównoważonych zakupów od zweryfikowanych dostawców, a także gospodarowanie wodą i odpadami.
CZYTAJ TEŻ: TRWA ODPOWIEDZIALNA REWOLUZCJA W NIERUCHOMOŚCIACH
Yareal doskonali także metody optymalnego wykorzystania surowców i odpadów – zarówno na budowach, w rozwiązaniach dla biur, a ostatnio coraz częściej w zakresie recyklingu odpadów. Przy budowie inwestycji biurowej LIXA wykorzystano na elewacji kilkaset ton aluminium z recyklingu, a w ramach budowy jednego z osiedli w Warszawie zostaną użyte poddane upcyklingowi śmigła wycofanych z eksploatacji wiatraków elektrowni wiatrowych.
- Podobnie jak inni liderzy zrównoważonego rozwoju wdrażamy kompleksowy program ESG, dzięki któremu potwierdzimy realnie wprowadzone rozwiązania, których oczekują nasi klienci i kooperanci. Wszystkim partnerom chcemy prezentować efekty zaangażowania Yareal w realizację globalnych wyzwań, takich jak ochrona klimatu, zapewnienie różnorodności i równości, czy etyczne, transparentne praktyki biznesowe - dodaje Jacek Zengteler, wiceprezes Yareal.
Strategia ESG będzie obejmowała wszystkie obszary oddziaływania Yareal na otoczenie - od etapu projektowania inwestycji, poprzez realizację na placach budowy, aż po eksploatację budynków oddawanych do użytku. Choć czynniki środowiskowe, społeczne i zarządcze w inwestycjach dewelopera są już od dawna weryfikowane przez niezależnych asesorów w ramach certyfikacji BREEAM, Yareal będzie rozwijał ich monitoring na pozostałe obszary funkcjonowania firmy.