Erbud zmienia strategię i celuje budownictwo modułowe

Erbud zmienia strategię. Zakres działalność spółki zostanie poszerzony o nowy segment związany z produkcją, sprzedażą i montażem obiektów modułowych.

Autor: housemarket.pl 19 lutego 2021 12:02

Jak podała spółka w komunikacie, produkcja modułów odbywać się będzie w Polsce, zaś sprzedaż i montaż obiektów modułowych głównie na rynku europejskim za pośrednictwem spółki zależnej od GWI Bauunternehmung GmbH z siedzibą w Düsseldorfie.

Rozszerzenie zakresu działalności wymagać będzie inwestycji, w szczególności zakupu linii produkcyjnych, zakupu nieruchomości na której realizowana będzie działalność produkcyjna oraz zwiększenia zatrudnienia. Spółka zakłada, że całkowite nakłady w związku z uruchomieniem produkcji wyniosą ok. 80-100 mln zł mln zł w okresie najbliższych 3 lat.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zgodnie ze zmienioną strategią, spółka podjęła decyzję o przeprowadzeniu analiz oraz prac przygotowawczych dla oceny możliwości pozyskania oraz określenia warunków finansowania realizacji strategii, poprzez przeprowadzenie pierwszej oferty publicznej akcji Przedsiębiorstwa Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego, pozyskania inwestora dla PBDI lub transakcji finansowania dłużnego.

O kolejnych etapach realizacji strategii, spółka będzie informowała na bieżąco. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych