Euro Styl chce rozwinąć segment premium w Toruniu, Bydgoszczy i Olsztynie

- Mamy strategię wejścia do miast regionalnych. Myślimy poważnie o Olsztynie, Bydgoszczy i Toruniu. Chcemy tam rozwinąć segment premium - zapowiada wiceprezes Euro Stylu Mikołaj Konopka.

Autor: HouseMarket.pl 18 listopada 2016 09:09

Trójmiasto nadal będzie głównym rynkiem Euro Stylu. - Mamy duży udział w trójmiejskim rynku mieszkaniowym, grubo ponad 10 proc. Chcemy jednak się rozwijać, dlatego opracowaliśmy strategię wejścia do miast regionalnych. Myślimy o Bydgoszczy, Toruniu i Olsztynie. Lokalni deweloperzy konkurują tam wolumenem, a my nie musimy. Możemy spokojnie zagospodarować niszę sektora premium. Operacyjnie to bardzo korzystne dla naszej firmy. Jest blisko, więc możemy efektywnie zarządzać inwestycjami – tłumaczy wiceprezes Euro Stylu Mikołaj Konopka.

Apartamentowe wieże Centaurusa

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Pierwszy krok w tym kierunku deweloper już wykonał. Uruchomił sprzedaż 172 mieszkań w olsztyńskim kompleksie mieszkalno-biurowo-hotelowym Centaurus, którego budowa ruszy wiosną 2017 r. Dwie apartamentowe wieże pomieszczą: 122 mieszkania, 45 apartamentów i pięć apartamentów premium.

- Mieszkańcy będą mieć oddzielne reprezentacyjne lobby recepcyjne, klatkę schodową wykonaną z dbałością o detale, cichobieżne windy, dwupoziomową halę garażową, komórki lokatorskie i rowerownię – opowiada Mikołaj Konopka.

Wszystkie lokale wyposażone zostaną w system automatycznego sterowania ogrzewaniem, pozwalający minimalizować zużycie energii. Dodatkowo w mieszkaniach zamontowane będą antywłamaniowe drzwi klasy C i wyjątkowo trwała stolarka okienna odporna na trudne warunki atmosferyczne.

Mały metraż na wynajem

W większości lokali pojawią się przestronne loggie, a w niektórych – tarasy o powierzchniach dochodzących nawet do 87 mkw. Bezpieczeństwo mieszkańcom zapewni monitoring, ochrona oraz wideodomofony. Na 18 piętrze zaplanowano penthouse’y o metrażu do 150 mkw. Będą mieć ponadprzeciętną wysokość dochodzącą do 3,90 m, piękne tarasy i klimatyzację.

- Strukturę mieszkań ułożyliśmy tak, aby ok. 20 proc. można było kupić w celach inwestycyjnych. Są to mniejsze metraże – do 45 mkw. W Olsztynie rynek mieszkań na wynajem dynamicznie się rozwija. Jest to miasto akademickie i stolica województwa oraz kojarzy się z dobrym miejscem do życia – tłumaczy Mikołaj Konopka.

Lokale na użytek własny deweloper zaplanował głównie jako układy trzypokojowe i czteropokojowe. – We wszystkich dajemy możliwość indywidualnego komponowania przestrzeni. Właściwie do końca budowy inwestycji nasz dział aranżacji jest w stanie spełnić życzenia przyszłych mieszkańców – zapewnia wiceprezes Euro Stylu Mikołaj Konopka.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych