Ewa Rathe-Głowacka, Victoria Dom: Osiągnęliśmy pozycję lidera na warszawskim rynku

Victoria Dom sprzedała w II kwartale 2021 r. 459 lokali i zajęła pierwsze miejsce wśród warszawskich deweloperów pod względem sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym.

Autor: Housemarket.pl 23 sierpnia 2021 08:32

Jak podaje w raporcie Rednet Consulting, przewaga dewelopera uwidoczniła się także w liczbie lokali oferowanych do sprzedaży. Pod koniec czerwca spółka miała w ofercie 654 lokale, co stanowiło 5,8 proc. wszystkich udostępnionych mieszkań w Warszawie. Wciąż najbardziej popularne w stolicy są nieduże mieszkania 2- i 3- pokojowe.

– Pozycja lidera bardzo nas cieszy. Tym bardziej, że osiągnęliśmy ją w momencie, gdy na rynku mieszkaniowym w Warszawie odnotowano sezonowy spadek sprzedaży mieszkań. Ogółem deweloperzy sprzedali 6 051 mieszkań, tj. o 700 mniej niż w I kwartale tego roku – mówi Ewa Rathe-Głowacka z Victorii Dom.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Sprzedaż Victorii Dom wzrosła względem minionego kwartału o 2,5 proc. Najwięcej mieszkań dewelopera sprzedanych zostało w dzielnicy Włochy (166) oraz w Ursusie (153).

Victoria Dom wprowadziła w II kw. 2021 r. do sprzedaży pięć nowych inwestycji: Miasteczko Nova Sfera I etap, Młoda Wawa, Osiedle Krzewna I etap, Ursus Factory 7 i Miasteczko Nova Ochota 9. Jak wynika z raportu Rednet Consulting deweloper odnotował wzrost dostępnej oferty o ponad 90 proc. względem marca 2021 roku. Najwięcej mieszkań Victoria Dom oferuje w: Ursusie, Białołęce i Włochach. Łącznie w tych trzech dzielnicach deweloper oferował 517 mieszkań, co stanowiło blisko 80 proc. jego całkowitej oferty.
Najpopularniejsze są dwa i trzy pokoje.

Według Rednet Consulting w II kwartale 2021 roku największy udział w sprzedaży ogółem miały mieszkania w cenie z zakresu 9000 – 9 999 PLN/mkw. (19 proc.), a następnie 8 000 – 8 999 PLN/m2 (18,4 proc.) oraz 10 000 – 10 999 PLN/m2 (16,3 proc.). Najbardziej poszukiwane są lokale 2-pokojowe (prawie 40 proc. sprzedaży) i 3-pokojowe (ponad 36 proc.). Według E. Rathe-Głowackiej sukces oferty Victorii Dom stanowi potwierdzenie wyliczeń analityków.

– Nabywcy wciąż poszukują przede wszystkim funkcjonalnych mieszkań atrakcyjnych cenowo, w podstawowym standardzie. Ważna jest dla nich też lokalizacja oraz udogodnienia takie jak bliskość dobrze rozwiniętej infrastruktury – żłobków przedszkoli, szkół, sklepów – oraz na co coraz częściej nasi klienci zwracają uwagę na bliskość także terenów zielonych. Victoria Dom od początku uwzględnia te preferencje w swojej strategii biznesowej – podkreśla.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych