FB Antczak z rekordową sprzedażą. Teraz czas na mniejsze miastahousemarket.pl - 15 stycznia 2021 15:37


Rok 2021 i lata kolejne będą sprzyjać realizacji inwestycji mieszkaniowych także w mniejszych ośrodkach miejskich. To dla nas szansa na jeszcze bardziej dynamiczny wzrost - deklaruje Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak. Ponad pół tysiąca jednostek mieszkalnych sprzedała Firma Budowlana Antczak w 2020 roku. To wynik istotnie wyższy niż w roku poprzednim.

FB Antczak podsumowała rok 2020 na rynku mieszkaniowym. W ramach realizacji własnego portfolio deweloperskiego Grupa zakończyła budowę łącznie 616 mieszkań i domów. W przypadku 518 jednostek przeniesiono już własność lokali na klientów. Duża część pozostałych 98 jednostek została zarezerwowana i oczekuje na finalizację sprzedaży.

- Największy udział w wolumenie naszej sprzedaży miały stołeczne inwestycje: Ryżowa Park (139 mieszkań), Cicha Łąka (89 mieszkań) oraz Bluszczowe Wille (40 domów). Bardzo silny pozostaje nasz rodzimy rynek wielkopolski – w Kaliszu sprzedaliśmy łącznie 133 mieszkania w ramach inwestycji Nowy Korczak i Łódzka 7, 48 apartamentów i domów w ramach inwestycji Panorama Park II oraz Botaniczna House, a także 31 mieszkań w ramach inwestycji Kaliska Park w Turku. Podpisaliśmy również 38 umów sprzedaży domów powstających na osiedlu 7 Klonów w Łodzi i rozpoczęliśmy proces zawierania umów rezerwacyjnych na mieszkania powstające w ramach rozpoczętej niedawno inwestycji Ziębicka 14 w Poznaniu - wylicza Marcin Antczak, wiceprezes FB Antczak.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodatkowo, pełniąc rolę generalnego wykonawcy dla wiodących deweloperów na rynku mieszkaniowym, FB Antczak wybudowała także ponad 480 jednostek w ramach inwestycji Diasfera Łódzka, Rezydencja Niechorze oraz Malta Wołkowyska w Poznaniu. Łącznie – działając w sektorze deweloperskim oraz generalnego wykonawstwa – Grupa zakończyła rok 2020 z ponad 1,1 tys. oddanych jednostek mieszkalnych.

- Za nami kolejny bardzo dobry rok, w którym nie tylko zwiększyliśmy wolumen sprzedanych klientom oraz oddanych inwestorom mieszkań, ale też wzmocniliśmy dywersyfikację grupy w kluczowych segmentach. Jako deweloper, generalny wykonawca i inwestor, rozwijamy się zarówno w segmencie nieruchomości mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Inwestujemy w naszą obecność w największych polskich miastach, nie zapominając jednocześnie o mniejszych, ale silnie zurbanizowanych ośrodkach miejskich ze stale rozwijającymi się rynkami pracy. Udział tych ośrodków będzie się zwiększać w najbliższych latach, m.in. z uwagi na dostępność atrakcyjnych gruntów, rosnącą rolę pracy zdalnej oraz zmieniające się potrzeby klientów. Trwająca pandemia dodatkowo wzmocniła oberwane przez nas trendy na rynku mieszkaniowym - dodaje Marcin Antczak.

FB Antczak jest deweloperem, generalnym wykonawcą oraz inwestorem na rynku nieruchomości. Grupa od niemal 40 lat realizuje inwestycje mieszkaniowe, komercyjne oraz logistyczno-przemysłowe – m.in. w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Lublinie, Gdańsku, Poznaniu czy Kaliszu. Trzy komplementarne segmenty działalności, własne zaplecze produkcyjno-techniczne oraz stabilny i zaufany zespół pozwalają na realizację wymagających projektów inwestycyjnych. Na rynku deweloperskim FB Antczak zbudowała już ponad 5 tys. mieszkań i domów w ramach kilkudziesięciu osiedli.