Firmus Group współpracuje z przedszkolami

Trzy przedszkola z Koszalina, Mścic i Mielna zaangażowały się w najnowszy projekt norweskiego dewelopera Firmus Group. Firma rozpoczęła nietypową współpracę z lokalnymi przedszkolami, w ramach której specjaliści dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z najmłodszymi mieszkańcami, przybliżając im zawód kierownika budowy.

Autor: HouseMarket.pl 01 grudnia 2016 12:31

Akcja rozpoczęła się w listopadzie i potrwa do stycznia. Deweloper rozważa rozszerzenie współpracy z kolejnymi placówkami. Celem inicjatywy jest przybliżenie dzieciom biorącym udział w projekcie m.in. tajników zawodu kierownika budowy.

- Dzieci z dwóch najstarszych grup poznały specyfikę pracy w różnych zawodach związanych z buwnictwem. Przedszkolaki szczególnie zainteresowały się zawodem inżyniera budowy, wiele uwagi poświęciły także maszynom budowlanym zaprezentowanym w formie zabawek” – mówi mgr Elżbieta Nożykowska, dyrektor Przedszkola Samorządowego „Promyki Bałtyku” w Mścicach.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zajęcia prowadzone są w formie warsztatów przez doświadczonych pracowników firmy Firmus Group. Aby je wzbogacić i zaciekawić najmłodszych odbiorców, podczas prezentacji wykorzystywane są rekwizyty takie jak: kaski ochronne, kamizelki odblaskowe, makieta domu jednorodzinnego czy miniatury maszyn budowlanych. Podczas zajęć dzieci dowiadują się także czegoś więcej zarówno na temat najnowszych inwestycji pojawiających się w ich otoczeniu takich jak nowo powstające drogi w regionie, ale też doskonale im znanych obiektów typu hala widowiskowo-sportowa czy popularne galerie handlowe. Scenariusz prezentacji został opracowany we współpracy z pracownikami przedszkoli.

Dzieciństwo to bardzo szczególny okres naszego życia, w którym każde wydarzenie jest przedmiotem kolejnej nauki. Kierownik budowy, projekt budowlany, budowa, bezpieczeństwo na budowie, maszyny budowlane to jedne z najważniejszym zagadnień jakie zostały omówione w ramach inicjatywy pn. „Kierownik budowy”, które odbyły się w przedszkolach w Mścicach i Koszalinie. Zagadnienia związane z budową wzbudziły wśród dzieci duże zainteresowanie, a także pełne zaangażowanie w prowadzonej prelekcji”– mówi Agnieszka Fedoruk, Project Manager w Firmus Group, która prowadziła zajęcia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych