Giełdowi deweloperzy pod lupą

Analitycy Vestor DM zmienili rekomendacje giełdowych spółek deweloperskich. - Mając na uwadze wyższe od oczekiwanego tempo przedsprzedaży mieszkań, dokonujemy rewizji naszych prognoz oraz podwyższamy ceny docelowe - uzasadniają.

Autor: HouseMarket.pl 02 sierpnia 2016 11:23

Po rekordowych wynikach przedsprzedaży w 2015 r., również w pierwszym półroczu 2016 r. deweloperzy mieszkaniowi odnotowali dalsze wzrosty przedsprzedaży: Dom Development o 24 proc. r/r, Robyg - o 22 proc. r/r, LC Corp - o 8 proc. r/r.

"Oczekujemy, że wsparciem dla utrzymania poziomów przedsprzedaży w kolejnych kwartałach w dalszym ciągu będą: niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, bogate banki ziemi oraz wysokie tempo sprzedaży wprowadzanych inwestycji" - podano w komunikacie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Vector DM podwyższył rekomendację dla Dom Development do Akumuluj z Neutralnie podwyższając jednocześnie cenę docelową do 59 zł/akcję z 53 zł/akcję.

Podtrzymano rekomendację Kupuj dla Robygu podwyższając cenę docelową do 3,7 zł/akcję z 3 zł/akcję. Również w LC Corp podtrzymano rekomendację Kupuj podwyższając cenę docelową do 2,6 zł/akcję z 2,5 zł/akcję.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych