Grupa Echo-Archicom przekazała ponad 900 mieszkań. Budowa kolejnego tysiąca w toku

Sprzedaż 1027 mieszkań i przekazanie klientom - w tym spółce Resi4Rent - 905 lokali, to półroczne wyniki pracy Grupy Echo-Archicom w segmencie mieszkaniowym. Celem grupy jest rozpoczęcie do końca roku budowy 6,2 tys. mieszkań - 2,4 tys. na sprzedaż i 3,8 tys. na wynajem.

Autor: housemarket.pl 04 lipca 2022 13:20

  • W samym drugim kwartale 2022 r. Grupa sprzedała 324 mieszkania.
  • Najwięcej transakcji dotyczyło projektów Olimpia Port i Słoneczne Stabłowice we Wrocławiu (Archicom) oraz Bonarka Living II w Krakowie i Rytm w Warszawie.
  • Do końca czerwca obie spółki rozpoczęły budowę blisko 1 tys. mieszkań na sprzedaż.

- Pierwsze półrocze 2022 roku było dla rynku mieszkaniowego wymagające ze względu na niestabilną sytuację na rynku materiałów budowlanych, a także wzrost stóp procentowych. Zauważany jest jednak znaczący wzrost liczby transakcji realizowanych za gotówkę oraz zmniejszenie oferty na rynku, co skutkuje wzrostem cen i marży deweloperskiej. W trudniejszych czasach klienci zwracają większą uwagę na stabilność i reputację dewelopera. To czynnik sprzyjający zarówno Echo Investment, jak i Archicomowi. Obie firmy są stabilne, rozpoznawalne, oferują mieszkania o wysokim standardzie oraz profesjonalną obsługę na każdym etapie sprzedaży - mówi Nicklas Lindberg, prezes Echo Investment.

Grupa Echo Investment-Archicom przekazała w pierwszym półroczu klientom 505 lokali - 356 klientom indywidualnym oraz 149 lokali na wynajem w pierwszym krakowskim projekcie - spółce Resi4Rent.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Zdywersyfikowany biznes pozwala nam na zachowanie stabilności i wykorzystywanie szans rynkowych. Dlatego nasza strategia jest oparta na zwiększaniu udziałów rynkowych w segmencie mieszkań na sprzedaż, jak i w mieszkaniach na wynajem - szczególnie biorąc pod uwagę 30 proc. wzrost cen najmu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Resi4Rent do końca roku będzie miało w ofercie 3 tys. gotowych mieszkań. W tym roku firma rozpocznie budowę 3,8 tys. mieszkań, a do końca 2024 r. osiągnie cel 10 tys. mieszkań na wynajem - mówi Nicklas Lindberg.

Eko-mieszkania na piątkę

Podążając za rosnącym zainteresowaniem klientów kwestiami ekologicznymi i zrównoważonego rozwoju, Echo Investment wprowadziło w drugim kwartale 2022 r. autorski system oceny budynków mieszkalnych pod kątem ekologii, odpowiedzialnego prowadzenia budowy, udogodnień oraz wpływu na zdrowie - Eko Echo. Jasne kryteria z tych czterech zakresów pozwolą ocenić każdą inwestycję mieszkaniową pod kątem jej bezpieczeństwa, wysokich standardów powstawania czy ekonomii użytkowania w przyszłości. Już teraz standardem Eko Echo zostało objęte sześć inwestycji mieszkaniowych Echo Investment, w tym Zenit w Łodzi i Wieża Jeżyce w Poznaniu. W szkolnej skali projekty te zasługują na czwórkę.

- Eko Echo pozwala na ocenę budynków mieszkaniowych pod kątem spełniania wyśrubowanych międzynarodowych wymagań, najpilniejszych potrzeb klientów oraz aktualnych trendów ESG. Ocena wpływu na środowisko i użytkowników jest ważna dla kupujących mieszkania, ale dostępne na rynku standardy oceny są dla klientów niezrozumiałe i zbyt drogie, co nasz nowy standard adresuje i rozwiązuje - mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży Echo Investment.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych