Grupa Erbud wybuduje najwyższy budynek mieszkalno-biurowy w Düsseldorfie

GWI Bauunternehmung GmbH - spółka zależna od Erbud - podpisała umowę na realizację stanu surowego budynku mieszkalno-birowego UpperNord Tower w niemieckim Düsseldorfie. Wieżowiec liczący 120 metrów wysokości będzie najwyższym budynkiem hotelowo-mieszkaniowym w stolicy Nadrenii Północnej-Westfalii.

Autor: housemarket.pl 07 maja 2019 12:19

Zarząd Erbud poinformował o podpisaniu umowy na realizacje stanu surowego inwestycji UNT UpperNord Tower wraz z hotelem, częścią mieszkaniową, częścią biurową, częścią dla usług gastronomicznych i garażem podziemnym.

Wartość kontraktu opiewa na 24 mln euro, a więc ponad 102,8 mln złotych netto.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przedmiotem umowy jest stan surowy budynku mieszkalno-hotelowo-biurowego z garażem podziemnym. Budowa rozpocznie się w lipcu 2019 roku, a termin realizacji wyznaczono na wrzesień 2021 roku.

GWI Bauunternehmung GmbH z siedzibą w Düsseldorfie jest spółką w 97,86 proc. zależną od Erbud i realizuje projekty z zakresu budownictwa kubaturowego na terenie Niemiec.

UpperNord Tower będzie liczył 36 pięter, oraz 3 piętra podziemne. Znajdą się w nim 423 mieszkania, 275 miejsc parkingowych, a także część biurowa. Niższe piętra zajmie hotel ze 128 pokojami, własną restauracją oraz centrum fitness i spa. Na 35. piętrze znajdzie się sky-bar z którego będzie można podziwiać panoramą miasta. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych