Grupa Inpro poprawia rentowność w I kwartale

Grupa Inpro w całym 2021 roku planuje przekazać około 700 gotowych lokali oraz wprowadzić do sprzedaży łącznie około 900 mieszkań.

Autor: Housemarket.pl 27 maja 2021 09:02

W I kwartale 2021 roku Grupa Inpro zanotowała przychody ze sprzedaży na poziomie 50,6 mln zł czyli o 35 proc. mniej w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego. W tym okresie nie zakończono żadnego projektu deweloperskiego, a wydania dotyczyły lokali w inwestycjach zakończonych w latach poprzednich (Harmonia Oliwska IV i osiedle Havlove - budynek 8 i 9).

W trzech pierwszych miesiącach 2021 roku Grupa wydała 100 lokali (w tym INPRO SA wydała 51 lokali), czyli o 40 proc. mniej niż w okresie porównywalnym.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Grupa Inpro w pierwszym kwartale br. wypracowała 18,9 mln zł zysku brutto ze sprzedaży oraz 7,8 mln zł zysku netto. Tym samym znacznie poprawiła się efektywność działalności. Rentowność sprzedaży brutto wzrosła do 37 proc., względem 24 proc. w analogicznym okresie poprzedniego roku, a rentowność netto osiągnęła poziom 15 proc. w porównaniu do 12 proc. rok wcześniej.

W I kwartale 2021 roku Grupa Kapitałowa Inpro sprzedała łącznie 219 lokali (w rozumieniu umów przedwstępnych netto), to jest o 15 proc. więcej niż w tym samym okresie 2020 roku. Największym zainteresowaniem cieszyły się inwestycje: Optima, Start oraz osiedle Traffic.

Zdecydowana większość obrotów spółek Inpro i DOMESTA przypadać będzie na drugą połowę 2021 roku. Przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwoleń na użytkowanie, do końca 2021 r. planowane jest zakończenie 7 inwestycji obejmujących łącznie około 700 lokali.

- I kwartał 2021 roku oceniamy pozytywnie pod względem osiągniętych wyników finansowych. Warto pokreślić znaczną w tym okresie poprawę efektywności prowadzonego biznesu. Cieszy nas także wzrost liczby sprzedanych mieszkań. W przygotowaniu mamy kilka kolejnych inwestycji, które będziemy systematycznie wprowadzać do oferty – powiedział Krzysztof Maraszek, prezes zarządu INPRO S.A.

Na początku 2021 r. Inpro S.A. wprowadziła do sprzedaży przedsięwzięcie Brawo 2 (91 lokali), a w maju V zadanie w ramach osiedla Optima (24 lokale) oraz etap I osiedla Koncept (88 lokali). Natomiast DOMESTA Sp. z o.o. wprowadziła budynki 1, 2, 3 na osiedlu Leszczynowy Park (łącznie 152 lokale). W przygotowaniu jest kilka kolejnych projektów. Łącznie Grupa w 2021 r. planuje wprowadzić do oferty 901 nowych mieszkań i domów. Z uwagi jednak na stan pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 decyzje w tym zakresie uzależnione będą od sytuacji gospodarczej i możliwości popytowych potencjalnych nabywców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych