Grupa Jaguar zdobyła inwestora

Grupa Jaguar pozyskała inwestora finansowego – Gdyńską Grupę Finansową, która objęła 600 tys. sztuk akcji spółki.

Autor: HouseMarket.pl 20 września 2016 15:31

Zgodnie z zawartą umową inwestycyjną Gdyńska Grupa Finansowa objęła 600 tys. akcji serii E po cenie emisyjnej wynoszącej 0,28 zł za sztukę. Akcje serii E zostały wyemitowane w ramach podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego. Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone przez spółkę na kapitał obrotowy. Gdyńska Grupa Finansowa jest funduszem Private Equity/Venture Capital i prowadzi działalność w segmencie inwestycyjnym oraz doradczym. Inwestor finansowy nie wyklucza dalszego zaangażowania finansowego i objęcia kolejnych emisji akcji w przyszłości.

- Zapoczątkowaliśmy proces przenoszenia ciężaru finansowania naszej działalności z kapitału dłużnego na akcyjny. Bodźcem do zwrócenia się ku akcjonariuszom była emisja akcji serii D, gdzie zaobserwowaliśmy bardzo duże zainteresowanie naszymi akcjami. Z całą pewnością proces ten będzie kontynuowany i nie wykluczamy oczywiście zwiększenia zaangażowania Gdyńskiej Grupy Finansowej – wyjaśnia Jacek Wieczorkowski, członek zarządu grupy Jaguar.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Spółka zakończyła drugi kwartał 2016 r. wypracowaniem przychodów netto ze sprzedaży w kwocie ponad 704 tys. zł. Natomiast w całym pierwszym półroczu 2016 r. łączna wartość przychodów netto ze sprzedaży wyniosła prawie 1.049 tys. zł. Grupa Jaguar rozwija obecnie wszystkie prowadzone segmenty biznesowe i liczy, że dywersyfikacja źródeł przychodów przełoży się na dalszą poprawę wyników finansowych. W 2015 r. spółka zanotowała zysk netto wysokości 57 tys. zł, a jej przychody netto ze sprzedaży ukształtowały się na poziomie 1.930 tys. zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych