Grupa Tower Investment finalizuje transakcję ze Spravia. Powstanie inwestycja za 21 mln zł

Prystora 1 - spółka zależna Tower Investments, sfinalizowała ostatni etap transakcji związanej z realizacją nieruchomości zlokalizowanej przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. To wynik umowy z dn. 15 listopada br. dotyczącej przeniesienia własności do części nieruchomości na rzecz Spravia. Cena sprzedaży wyniosła 8,8 mln zł.

Autor: housemarket.pl 16 listopada 2021 12:43

  • Prystora 1, spółka zależna notowanego na głównym rynku GPW Tower Investments, sfinalizowała ostatni etap transakcji związanej z realizacją nieruchomości zlokalizowanej przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie.
  • Wartość wspomnianej działki opiewa na 21 mln zł.
  • 15 listopada br. spółka zawarła umowę przeniesienia własności do części nieruchomości na rzecz Spravia (dawniej Budimex Nieruchomości).
  • Cena sprzedaży wyniosła 8,8 mln zł.
  • Spółki z grupy Tower Investments tylko w październiku i listopadzie br. zawarły umowy o łącznej wartości ponad 30 mln zł.  
     

- Jesteśmy konsekwentni w rozwoju naszego portfolio inwestycji w Warszawie. Wczoraj sfinalizowaliśmy ostatni etap transakcji dot. realizacji projektu zlokalizowanego przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Nasza spółka zależna Prystora 1 zawarła z firmą Spravia, dawniej Budimex Nieruchomości, umowę przeniesienia własności do części tej nieruchomości, o powierzchni 5759 mkw. Cena sprzedaży wyniosła 8,8 mln zł. To efekt dwóch wcześniej podpisanych umów z Budimex Nieruchomości na realizację obiektu liczącego ponad 200 lokali. Liczymy, że nasze dotychczasowe działania przełożą się pozytywnie na wyniki finasowe grupy w najbliższych kwartałach – mówi Bartosz Kazimierczuk, prezes zarządu Tower Investments.

CZYTAJ TEŻ: TOWER INVESTMENT SPRZEDAJE DZIAŁKI W WARSZAWIE 

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wartość wspomnianej działki zlokalizowanej przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie opiewa na 21 mln zł.

Działalność Tower Investments w segmencie związanym ze sprzedażą nieruchomości odbywa się na wielu płaszczyznach. W listopadzie 2021 r. spółka zależna Tower Project zrealizowała transakcję sprzedaży nieruchomości położonej w Elblągu. Jej wartość opiewa na ponad 4,5 mln zł. Natomiast w październiku br. spółka zależna Tower Project zawarła umowę przedwstępną z jednym z deweloperów mieszkaniowych. Kontrakt dotyczył sprzedaży działek położonych w Warszawie, w dzielnicy Białołęka. Na przedmiotowej nieruchomości planowana jest realizacja osiedla mieszkaniowego na ok. 300 mieszkań. Wartość transakcji nie powinna przekroczyć 24,1 mln zł. Realizacja umowy przewidziana jest na IV kwartał 2022 roku.

Tym samym od początku października do połowy listopada 2021 r. spółki z grupy Tower Investments zawarły umowy o łącznej wartości ponad 30 mln zł.

- Akwizycja nieruchomości dla inwestorów z branży deweloperskiej stanowi jeden z głównych obszarów działalności Tower Investments. Jednak w celu zwiększenia aktywów grupy, spółka dywersyfikuje prowadzoną działalność poprzez sprzedaż produktów spożywczych na platformie deli2.pl. – Naszą misją jest ciągły wzrost udziału przede wszystkim w warszawskim rynku nieruchomości. Do tej pory przygotowaliśmy inwestycje w ramach których zrealizowanych zostanie ponad 600 lokali. W przyszłym roku w Tower Investments nadal zamierzamy koncentrować się na projektach o profilu mieszkaniowo – usługowym, przy jednoczesnym rozwoju obszaru e-commerce, dzięki naszemu projektowi Deli2 – mówi Bartosz Kazimierczuk.

Deli2 to właściciel wspomnianej platformy deli2.pl. Firma niedawno otworzyła stacjonarne delikatesy premium w Centrum Warszawy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych