Grupa Waryński inwestuje w nowych regionach

Waryński Grupa Holdingowa poszerza portfolio realizowanych inwestycji. Spółka zainwestowała w tereny w gminie Jabłonna pod Warszawą oraz w Katowicach.

Autor: housemarket.pl 21 czerwca 2022 11:03

  • Waryński Grupa Holdingowa rozpoczyna premierowe inwestycje w kolejnych miastach.
  • Spółka dotychczas skupiała się głównie na nowych przedsięwzięciach w Warszawie i w Gdańsku.
  • Firma zainwestowała m.in. w działkę położną w gminie Jabłonna i w Katowicach.

Grupa Waryński nieprzerwanie wyszukuje atrakcyjne grunty pod zabudowę mieszkalną. Zainteresowaniem cieszą się duże miasta oraz mniejsze miejscowości w pobliżu znaczących aglomeracji. W związku z tym firma zainwestowała m.in. w działkę położną w gminie Jabłonna. Powierzchnia zakupionego gruntu wynosi 12.183 mkw. Inwestycja jest aktualnie na etapie tworzenia projektu koncepcyjnego.

- Już jakiś czas temu zauważyliśmy, że mniejsze miejscowości ulokowane w pobliżu dużych miast cieszą się zainteresowaniem potencjalnych nabywców. Na podstawie wielu różnych analiz wiemy, że ludzie coraz chętniej kupują mieszkania pod Warszawą. Okres pandemii potwierdził, że mieszkanie w spokojniejszym i bardziej zielonym otoczeniu pozwoliło lepiej funkcjonować w czasie lockdownu. Ponadto czynnikiem determinującym o atrakcyjności takich inwestycji jest m.in. odpowiednie połączenie komunikacyjne, czyli łatwość dojazdu do pobliskiej aglomeracji. To wszystko pokazuje nam, że tereny podmiejskie cieszą się zainteresowaniem - szczególnie nabywców chcących łączyć bliskość wielkomiejskiego świata z ciszą i spokojem małych miejscowości - mówi Beata Cywińska, wiceprezes zarządu Waryński Grupa Holdingowa.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Nowe projekty w Katowicach

Grupa Waryński kilka miesięcy temu zainwestowała również w grunty w Katowicach. Działka o powierzchni 7.121 mkw zlokalizowana jest w zespole dzielnic zachodnich przy ul. Ligockiej. Firma dostrzegła w tej miejscowości potencjał inwestycyjny – Katowice to jeden z większych ośrodków gospodarczych w Polsce liczący ok. 300 tys. ludności. Wpływ na to ma przemysł oraz – w poprzednich latach – stabilna sytuacja na rynku pracy. Ponadto wg rankingu Forbesa miasto to zostało określone jako najbardziej przyjazne do życia.

- Dostrzegamy w tym mieście duży potencjał inwestycyjny. Przemysł, lokowanie siedzib wielu znaczących firm, rozwój przedsiębiorstw z branży IT – to pokazuje nam, że śląska stolica rozwija się w szybkim tempie. Warto także zwrócić uwagę na liczbę inwestycji biurowych w aglomeracji śląskiej. Mając te wszystkie dane, uznaliśmy, że Katowice stanowią także atrakcyjny rynek w zakresie inwestycji mieszkaniowych. W związku z tym zakupiliśmy grunty, a po stworzeniu koncepcji i zakończeniu etapu projektowego, rozpoczniemy prace budowlane - komentuje mówi Beata Cywińska.

Ponadto Grupa Waryński zrealizowała – wraz z partnerami – zlokalizowane w Warszawie wieloetapowe inwestycje mieszkaniowe Miasto Wola i Stacja Kazimierz. Firma zakończyła również sprzedaż mieszkań w pierwszym, samodzielnym projekcie mieszkaniowym ATOL, usytuowanym w Gdańsku. Waryński Grupa Holdingowa działa także na rynku nieruchomości komercyjnych. Do spółki należą, wybudowane w ostatnich latach, dwa biurowce zlokalizowane na warszawskiej Woli – EQlibrium i EQ2.

 

 
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych