Hity sprzedażowe Polnordu

W całym 2016 r. Polnord przekazał klientom 843 lokale. Najwięcej w inwestycji Śródmieście Wilanów (bud. F) w Warszawie – 124, Neptun I (etap II) w Ząbkach – 103 i Dwa Tarasy I-II w Gdańsku – 99.

Autor: HouseMarket.pl 22 marca 2017 10:03

Po czterech kwartałach przychody ze sprzedaży wyniosły 176,7 mln zł. Najistotniejszy wpływ na poziom osiągniętych przychodów miało przekazanie klientom 607 lokali w inwestycjach realizowanych przez spółki w 100 proc. zależne od Polnordu. Najwięcej lokali zostało przekazanych w inwestycji Śródmieście Wilanów (bud. F) zlokalizowanej w Warszawie – 124 lokale, Neptun I (etap II) zlokalizowanej w Ząbkach pod Warszawą - 103 lokale, Dwa Tarasy I-II zlokalizowanej w Gdańsku – 99 lokali.

Zysk brutto ze sprzedaży wyniósł  44,2 mln zł i był o ponad 70 mln zł wyższy od wyniku osiągniętego w analogicznym okresie roku ubiegłego (wynik dotyczy inwestycji kontrolowanych w 100 proc. przez grupę). O niemal 40 proc. zmniejszyły się koszty finansowe firmy. Wyniosły one 21,5 mln zł wobec 35,6 mln zł w roku 2015.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Potencjał spółki

– Wygenerowane przez dewelopera wyniki miały podkreślić potencjał, jaki drzemie w spółce po 2015 roku, w którym zostały dokonane odpisy aktualizujące na ponad 350 mln zł. Wynik netto został jednak obciążony zaległym VAT- em w wysokości 9,9 mln zł wraz z odsetkami za okres 5 lat, a także odpisem na utratę wartości naszych aktywów w Rosji. Jeżeli jednak spojrzymy na wynik skorygowany o zdarzenia jednorazowe, grupa wypracowała 1,7 mln zysku netto przy konsensusie rynkowym na poziomie 1,1 mln zł – mówi Dariusz Krawczyk, prezes zarządu Polnordu.

- W trzecim kwartale zwracaliśmy uwagę na skokową poprawę marży. Dzisiaj dokładamy kolejny, niezwykle ważny element. Zoptymalizowaliśmy strukturę naszego zadłużenia, czego efektem jest zmniejszenie o niemal 40 proc. kosztów finansowych – dodaje prezes Polnordu.

Nowe projekty w sprzedaży

W całym roku 2016 firma wprowadziła do sprzedaży 11 projektów w ramach których wybudowanych zostanie 962 lokali w Trójmieście, Warszawie, Olsztynie, Szczecinie oraz Wrocławiu o łącznej powierzchni ponad 54.550 mkw.

W Warszawie budynki A2 i A3 osiedla Brzozowy Zakątek (228 lokale), 87 lokali w  inwestycji Stacja Kazimierz (etap III bud. 4), 23 lokale w Ostoi Wilanów oraz 65 lokali w inwestycji Neptun II (etap Ib). W Trójmieście, w dwóch inwestycjach (Semeko Aquasfera i Chabrowe Wzgórze) - 151 lokali, w Olsztynie - 87 (Tęczowy Las budynek 8), we wrocławskich Apartamentach Innova (Etap IIB) – 60, w Szczecinie w inwestycji Ku Słońcu - 154 (etap III bud.4).

Zwieńczeniem roku 2016 było wprowadzenie do sprzedaży Rezydencji Brzozowy Zakątek, która oferuje klientom 107 apartamentów premium w technologii smart home. Inteligentne rozwiązania zapewnią udogodnienia, takie jak kontrola dostępu do mieszkania, sterowanie oświetleniem i temperaturą w każdym pomieszczeniu.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych