i2 Development idzie na GPW po kilkadziesiąt mln złotych

Wrocławska firma deweloperska i2 Development zdecydowała się na publiczną emisję akcji i wejście na rynek główny GPW. Swoje potrzeby szacuje na kilkadziesiąt milionów złotych.

Autor: housemarket.pl 27 lipca 2015 10:41

- Zarząd spółki podjął decyzję o jej wprowadzeniu na GPW. Uważamy, że dla tej wielkości podmiotu naturalną drogą rozwoju jest uzyskanie statusu spółki publicznej notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych. W ciągu najbliższych tygodni zamierzamy złożyć prospekt emisyjny do KNF – zapowiada Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development S.A.

Swoje potrzeby inwestycyjne na najbliższe lata grupa i2 Development szacuje na ok. 100 mln zł. – W ramach oferty publicznej będziemy chcieli pozyskać kilkadziesiąt milionów złotych, co zapewni nam dalszy dynamiczny rozwój. Dokładne informacje dotyczące wielkości i terminów oferty publicznej podamy po zatwierdzeniu przez KNF i opublikowaniu prospektu emisyjnego – dodaje Marcin Misztal.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Środki z emisji wrocławski deweloper zamierza przeznaczyć na nowe projekty deweloperskie.

i2 Development działa na rynku od 2012 r. Spółka specjalizuje się w budownictwie mieszkaniowym o podwyższonym standardzie i w mieszkaniach z segmentu "premium", co stanowi około jej 75 proc. działalności. Pozostałe 25 proc. działalności to powierzchnie biurowe i usługowe. – Znaczna część inwestycji powstających w ścisłym centrum Wrocławia prowadzonych jest przez naszą firmę. Zatrudniamy 70 pracowników, a kolejne 600 osób pracuje przy naszych projektach. Obecnie realizujemy ponad 20 projektów we Wrocławiu o różnej wielkości, a posiadany bank ziemi pozwoli nam na realizację niemal 100 tys. mkw. powierzchni mieszkalnej oraz biurowo-usługowej w ciągu najbliższych trzech lat. Stale również analizujemy nowe nieruchomości i grunty – zapowiada wiceprezes i2 Development S.A.

W składa grupy kapitałowej i2 Development wchodzi: deweloper, biuro projektowe (Chamielec Architekci), oraz generalny wykonawca (KPB). – To pozwala być nam niezależnym i generować znaczne oszczędności, co przekłada się na wysokość marży. Strukturę grupy kapitałowej traktujemy jako wyraźną przewagę konkurencyjną. – podkreśla Marcin Misztal.

Spółka z roku na rok osiąga coraz wyższe wyniki finansowe. Jest to efekt między innymi ponadprzeciętnej marży brutto, jaką i2 Development osiąga na swoich projektach oraz inwestycji w ramach "joint venture", które są stałym elementem przyjętego modelu biznesowego. i2 Development nie zamierza publikować prognoz wyników finansowych. Zarząd zakłada kilkudziesięcio-procentowy wzrost biznesu rok do roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych