i2 Development wkracza na giełdę

W połowie kwietnia rozpocznie się publiczna emisja akcji i2 Development. Wczoraj Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki.

Autor: HouseMarket.pl 31 marca 2016 10:38

W ofercie publicznej i2 Development zaoferuje 2 mln nowych akcji serii B, które stanowić będą 20 proc. w podwyższonym kapitale akcyjnym. Większość puli (1,8 mln sztuk) przeznaczona będzie dla inwestorów instytucjonalnych. W przyszłym tygodniu wrocławski deweloper rozpocznie road show. Budowa księgi popytu w transzy inwestorów instytucjonalnych odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia (11 kwietnia poznamy przedział cenowy akcji), a dzień później ruszą zapisy, które potrwają do 19 kwietnia.

Z emisji akcji i2 Development chce zebrać maksymalnie do 58 mln zł. Środki te zostaną przeznaczone w większości na zakup gruntów oraz wkłady własne do kredytów inwestycyjnych.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Środki z emisji chcemy przeznaczyć głównie na dofinansowanie projektów Bulwar Staromiejski, Ogrody Jordanowskie II, Księcia Witolda, Piękna 58, Legnicka. Łączna wartość tych inwestycji to niespełna 300 mln zł. Dofinansujemy również spółkę zależną KPB, generalnego wykonawcę wchodzącego w skład grupy kapitałowej, który w tej chwili ma podpisanych 8 umów o generalne wykonawstwo na łączną kwotę 177,5 mln zł. Środki pozyskane z emisji dofinansują projekty już realizowane, w zaawansowanej fazie, co minimalizuje ryzyko inwestycji – wyjaśnia Marcin Misztal, wiceprezes i2 Development.

i2 Development powstała w 2012 r. W ciągu trzech lat spółka osiągnęła pozycję lidera na rynku wrocławskim w segmencie lokali o podwyższonym standardzie. Realizuje również większość inwestycji w ścisłym centrum Wrocławia. Średnio 75 proc. oferty spółki stanowią mieszkania, pozostała część to biura i lokale użytkowe. W 2015 r. spółka sprzedała 420 lokali.

– Posiadamy ponad 20 inwestycji w realizacji i przygotowaniu. Nasz bank ziemi pozwala na realizację w latach 2016-2018 ponad 1600 mieszkań oraz około 30 tys. Mkw. powierzchni komercyjnej – podkreśla Marcin Misztal.

Spółka posiada niemal 200 mln kapitałów własnych, zatrudnia 80 osób, a kolejnych 600 pracuje przy realizowanych inwestycjach.

- Co ważne jesteśmy  samowystarczalni. Rozumiem przez to, że w ramach grupy działa deweloper, generalny wykonawca i biuro architektoniczne. To znacznie redukuje koszty i przyspiesza proces inwestycyjny, a co za tym idzie podnosi marżę na sprzedaży – zaznacza wiceprezes.

Obecnie sztandarową inwestycją spółki jest Bulwar Staromiejski położony w centrum Wrocławia. Na działce mieszczą się budynki po dawnym szpitalu. Kompleks zakłada stworzenie zespołu 14 projektów deweloperskich o przeznaczeniu mieszkalno-biurowym wraz z usługami, kompleksowym zagospodarowaniem terenu oraz podziemnymi miejscami postojowymi. Inwestycja pochłonie 120 mln zł. Będzie składała się z około 20 tys. mkw powierzchni mieszkalnej i prawie 9 tys. mkw powierzchni usługowo-biurowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych