Inpro liczy na lepsze wyniki

W trzecim kwartale 2016 roku grupa Inpro zrealizowała przedsprzedaż na poziomie 95 umów, co stanowi o 43 proc. mniej niż w porównywalnym okresie roku poprzedniego, obejmującym okres lipiec - wrzesień.

Autor: PAP 06 października 2016 14:20

Na spadek poziomu przedsprzedaży względem okresu porównawczego miały wpływ w szczególności mniejsza w porównaniu do ubiegłego roku oferta mieszkań w sprzedaży, kształt tej oferty, przesunięcia w harmonogramach rozpoczęcia sprzedaży kolejnych inwestycji deweloperskich, jak również efekt wysokiej bazy.

Trzeci kwartał ubiegłego roku był rekordowym kwartałem sprzedażowym na przestrzeni ostatnich kilku lat. Dla porównania spadek sprzedaży za trzeci kwartał 2016 r. w odniesieniu do porównywalnego kwartału 2014 roku wynosi 11 proc. (taki sam spadek grupa zanotowała przy porównaniu trzecich kwartałów 2016 r. i 2013 r.).

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Na początek trzeciego kwartału 2016 roku Inpro posiadało o około 100 lokali mniej w ofercie niż rok wcześniej. Jednocześnie w ofercie znalazła się niższa niż w roku ubiegłym ilość lokali z segmentu mieszkań popularnych oraz mieszkań z segmentu o podwyższonym standardzie w przedziale cenowym 5.200 - 6.200 zł/mkw.

Obecnie trwają prace dotyczące przygotowania do realizacji i wprowadzenia oferty nowych inwestycji. Spółka oczekuje między innymi na decyzję o pozwoleniu na budowę osiedla Azymut w Gdyni, spełniającego ww. kryteria segmentu o podwyższonym standardzie.

Jednocześnie, biorąc pod uwagę obserwowany poziom popytu na rynku deweloperskim oraz dostępny w grupie zakres inwestycji oczekujących na wprowadzenie do sprzedaży, Inpro spodziewa się stopniowej poprawy poziomu przedsprzedaży w najbliższym miesiącach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych