Inpro świętuje 35-lecie działalności

Inpro w tym roku obchodzi jubileusz 35-lecia. Deweloper zrealizował dotychczas ponad 90 inwestycji, oddając do użytku ponad 10 tysięcy. Dziś firma liczy blisko 300 pracowników i ma ambitne plany na przyszłość.

Autor: housemarket.pl 24 maja 2022 12:53

  • W tym roku Inpro obchodzi jubileusz 35 lecia działalności.
  • Inpro buduje aktualnie w Gdańsku, Gdyni, Rumi, Pruszczu Gdańskim, Mikołajkach. Planuje także wejście na nowe rynki, jak np. Elbląg czy Olsztyn.
  • Grupa w 2022 r. planuje wprowadzić do oferty 1375 nowych mieszkań i domów.

Z okazji 35-lecia, 21 maja w budynku Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku odbyła się Gala Jubileuszowa Inpro z udziałem najważniejszych osób związanych z firmą. Pośród przybyłych gości znalazły się osoby, które przez lata pracowały na sukces spółki, a także goście honorowi, m.in. Marszałek Województwa Pomorskiego - Mieczysław Struk, Prezydent Miasta Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz, posłanka na Sejm Małgorzata Chmiel czy Senator Stanisław Lamczyk.

W trakcie oficjalnej części spotkania uczestnicy mieli okazję wysłuchać przemówień wygłoszonych m.in. przez gości honorowych i przedstawicieli Inpro. Nastąpiło także wręczenie nagród i podziękowań dla pracowników, którzy swoim działaniem w sposób szczególny przyczynili się do sukcesywnego rozwoju spółki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Krzysztof Maraszek, prezes zarządu Inpro oraz Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Miasta Gdańska

Uroczystą rangę wieczoru podkreślił Koncert Gwiazd z udziałem m.in. Natalii Kukulskiej, Anny Rusowicz, Kuby Badacha czy Marcina Prokopa. O dobre samopoczucie gości zadbali również wykonawcy z zespołu Big Band oraz Symfonia Nova pod batutą Krzysztofa Herdzina oraz tancerki Rewii Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej.

Koncert Gwiazd. Kuba Badach, Anna Rusowicz oraz Natalia Kukulska


35 lat działalności deweloperskiej

Inpro powstało w 1987 roku z inicjatywy śp. Piotra Stefaniaka, Krzysztofa Maraszka, Zbigniewa Lewińskiego oraz grupy Przyjaciół, którzy jako jedni z pierwszych w Polsce uruchomili własną działalność deweloperską.

Zaczynając od niewielkiego biura projektowo-usługowego, firma osiągnęła pozycję jednej z najbardziej znaczących firm deweloperskich na Pomorzu. Jej niekwestionowanym sukcesem było wprowadzenie na Giełdę Papierów Wartościowych w 2011 roku. Dzięki środkom pozyskanym z emisji akcji Inpro nabyła udziały w Spółce Domesta, co przełożyło się na wzmocnienie pozycji grupy w segmencie mieszkań popularnych.

 

 

Dziś Inpro stanowi złożoną z wielu niezależnych, ale współpracujących ze sobą spółek, takich jak: Inpro i Domesta prowadzące działalność deweloperską, inBet zajmująca się produkcją prefabrykatów, ISA oferująca usługi instalacyjne, SML odpowiadająca za aranżację i wykończenie wnętrz, a także Dom Zdrojowy i Hotel Mikołajki.

Ważny element strategii rozwoju firmy stanowi również działanie na rzecz lokalnych społeczności. Aby inwestycje Inpro służyły okolicznym mieszkańcom. Spółka w ramach inicjatywy Współtworzymy Miasto realizuje ogólnodostępne projekty, jak np. boisko wielofunkcyjne w dzielnicy Gdańsk Kokoszki, wygodne w użytkowaniu drogi, bezpieczne chodniki czy przestrzenie do zabawy, aktywności oraz wypoczynku.

Plany na przyszłość

Zasięgi inwestycji Inpro sięgają obecnie takich miast jak Gdańsk, Gdynia, Rumia, Pruszcz Gdański czy Mikołajki, a niedługo mają objąć również nowe rynki, jak np. Elbląg czy Olsztyn, na które ekspansja planowana jest już w 2022 roku.

Grupa w 2022 r. planuje wprowadzić do oferty 1375 nowych mieszkań i domów. Oferta Inpro zostanie poszerzona o następujące przedsięwzięcia: Osiedle Koncept etap II w Gdańsku (176 lokali), Osiedle City Park II w Gdańsku (208 lokali), Apartamenty w Mikołajkach (105 lokali), Osiedle PROLOG w Olsztynie etap I (70 lokali) oraz etap II (124 lokale), Osiedle FORMA etap I w Elblągu (68 lokali), Osiedle Optima etap VII (138 lokali), Osiedle Rumia Centralna etap I (96 lokali). Natomiast Domesta planuje wprowadzić do oferty: Osiedle Urzeka w Gdańsku budynki nr 1 i 2 (110 lokali) oraz nr 3 (40 lokali), Osiedle Kampinoska w Gdańsku budynki 1, 2, 3 (48 lokali) oraz 4, 5, 6, 7 (40 lokali), Osiedle Starogardzka w Gdańsku budynki nr 3 i 4 (124 lokale) oraz Osiedle Leszczynowy Park w Gdańsku budynek nr 4 (28 lokali).

Ostateczna decyzja o wprowadzeniu do oferty oraz tempo realizacji planowanych inwestycji uzależnione będą od sytuacji gospodarczej kraju.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych