Inwestycja Bernardyńska właśnie wychodzi spod ziemi

TOSCOM Development rozpoczął budowę ścian i słupów poziomu -1 inwestycji Bernardyńska. Nad realizacją całości prac inwestycji, która ma przewyższać klasę premium czuwa ciągły nadzór archeologiczny, gdyż miejsce to stanowiło teren średniowiecznej, wrocławskiej fosy. W apartamentowcu będzie relaksacyjna strefa SPA, pokoje do masażu i do jogi.

Autor: Tamara Marczewska 02 sierpnia 2022 12:42

  • Prace przygotowawcze flagowego przedsięwzięcia TOSCOM Development rozpoczęto w ubiegłym roku.
  • W lipcu br. został ukończony w całości etap na poziomie -2 łącznie ze stropem. Rozpoczęła się budowa ścian i słupów poziomu -1.
  • Nad całością prac czuwa ciągły nadzór archeologiczny – miejsce to stanowiło bowiem teren średniowiecznej, wrocławskiej fosy.
  • Inwestycja Bernardyńska to położony w sercu Wrocławia obiekt przewyższający klasę premium.
  • Powstaną tu lokale handlowo-usługowe oraz mieszkania, od 30 metrowych typu studio po 200-metrowe penthous'y o wysokich sufitach.

Prace przygotowawcze stabilizujące teren na placu budowy Bernardyńskiej rozpoczęto jeszcze w ubiegłym roku. Z początkiem 2022, generalny wykonawca inwestycji - firma Vista Construction – zaczęła kolejny etap budowy. 

Na placu budowy pracują dwa żurawie budowlane oraz około 40 osób. Do końca lipca 2022 roku został zakończony poziom -2 podziemnego garażu łącznie ze stropem.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Obecnie trwają prace nad ścianami i słupami poziomu -1. Według harmonogramu, prace żelbetowe poziomu -1 potrwają do końca sierpnia br., a całość budowy przebiega bez większych opóźnień.

Powstała ścianka szczelinowa, zabezpieczająca wykop i ściany zewnętrzne dwupoziomowego garażu. Nad całością prac czuwał ciągły nadzór archeologiczny, gdyż miejsce budowy stanowiło teren średniowiecznej, wrocławskiej fosy. 

Projekt zakłada dwa poziomy garażu. Z wykopu odprowadzono wody gruntowe, położone na głębokości 3,5 – 4m od poziomu terenu, gdyż wykop był realizowany do 9 metrów w przegłębianiach.

Ścianka szczelinowa jest zabezpieczeniem wykopu i również traktowana jest jako ściany zewnętrzne garażu. To zabezpieczenie jest szczególnie ważne ze względu na pompowanie wody.

TOSCOM_budowa_Bernardynska_3-kopia.png

 

- Dzięki temu nie spompowywujemy wody spod innych budynków, co jest szczególnie ważne z racji okolicznych budynków zabytkowych, w tym Muzeum Architektury i kościoła – wyjaśnił Sławomir Pastor, kierownik budowy inwestycji Bernardyńska.

Wartość na pokolenia

Inwestycja już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. TOSCOM Development zapowiada, że w sercu Wrocławia powstaje miejsce absolutnie wyjątkowe.

W przyszłości Bernardyńska, obiekt realizowany w kategorii wyższej niż premium ma obejmować lokale handlowo-usługowe oraz mieszkania. Będą to lokale od 30 metrowych mieszkań typu studio do 200-metrowych penthousów o wyjątkowej wysokości, zaczynającej się od 275 cm, aż po 340 cm. wysokości.

- Zapotrzebowanie na takie nieruchomości wiąże się z rosnącymi wymaganiami zamożnego klienta, związanymi z pewnego rodzaju otwartością na konsumowanie swojego sukcesu i chęcią podnoszenia jakości życia - mówi Tomasz Szychliński, Prezes Zarządu TOSCOM Development. 

Inwestycja Bernardyńska już wkrótce ma stworzyć w sąsiedztwie Muzeum Architektury, Placu Dominikańskiego i Rynku Wrocławia przestrzeń unikalną.

Tuż za głównymi podwojami mieszkańców witać będzie okazałe, 100-metrowe, reprezentacyjne lobby, o imponującej wysokości 8 metrów.

Poszerzone portale wejściowe do mieszkań, wyciszone korytarze i wykonywane na indywidualne zamówienie drewniane drzwi to elementy, które stworzą atmosferę przestrzeni o najwyższej klasie.

Wnętrza dopełnione będą designerskim wykończeniem klatek schodowych, grafikami na ścianach, wielkoformatowymi płytami ceramicznymi na podłodze i drewnianymi lamelowymi portalami wind.

Z myślą o mieszkańcach pragnących pracować lub w komfortowych warunkach i spokoju spotkać się z kontrahentami zostanie tu przygotowana przestrzeń coworkingowa, z własnym systemem rezerwacji.

Na poziomie -1 oraz -2 zaprojektowana została strefa sportu i relaksu. Powstanie nowoczesny, pełnowymiarowy, profesjonalnym kortem do squasha i siłownia.

Zorganizowana zostanie także relaksacyjna strefa SPA, obejmująca dwie duże sauny, jacuzzi, oraz pokoje do masażu i jogi.

Komfort przebywania w budynku zapewnią klimatyzowane wnętrza.

 

O TOSCOM Development:
Firma pochodzi z Wrocławia i tworzy dla Wrocławian - łączy profesjonalizm i lokalny patriotyzm. Wyznacza własne standardy i styl.

Do projektowania zaprasza najwybitniejszych architektów. Kreując wyjątkowe wizje nieruchomości, tworzy szczególne miejsca do życia.

Buduje przy współpracy z doświadczonymi firmami, dbając o najdrobniejszy szczegół.

Z pełną świadomością długowieczności budynków, projektuje na lata.

Tworzy wyrazisty Wrocław. Założyciele wierzą, że wśród dobrej architektury dzieją się dobre rzeczy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych