J.W. Construction poprawia wyniki

Przez pierwsze trzy kwartały 2016 roku Grupa J.W. Construction Holding znalazła nabywców na 1171 lokali. W samym III kwartale br. odnotowano sprzedaż na poziomie 438 lokali, wobec 466 sprzedanych w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

Autor: HouseMarket.pl 15 listopada 2016 15:38

Przychody po trzech kwartałach 2016 roku wyniosły ponad 437 mln zł, co oznacza wzrost o 154 proc. w stosunku do porównywalnego okresu roku 2015. Zysk netto za trzy kwartały bieżącego roku to 35,2 mln zł.

– W III kwartale br., jak również narastająco po trzech kwartałach, odnotowaliśmy poprawę na każdym poziomie nie tyko rachunku wyników, ale również przepływów gotówkowych, porównując dane do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wzrost przychodów to efekt kontynuowania przekazywania mieszkań ze świetnie sprzedającej się inwestycji Bliska Wola, etap B1 i B2. W mniejszym stopniu wynik zasiliły także mniejsze, ale również bardzo dobrze sprzedające się projekty Nowe Tysiąclecie w Katowicach etap I oraz Centrum III w Łodzi. W sumie w III kwartale w wyniku rozpoznaliśmy blisko 500 lokali (vs. 84 w analogicznym okresie roku ubiegłego), a narastająco po trzech kwartałach spółka przekazała prawie 1.200 lokali (vs. 369 w analogicznym okresie roku ubiegłego).  

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Bazą do przekazań w najbliższych okresach, a tym samym możliwości rozpoznawania wyników będą kolejne kończone inwestycje: na przełomie roku planujemy przekazać 196 lokali na inwestycji Bernadowo Park I w Gdyni, a w przyszłym roku planujemy zakończyć m.in. inwestycje: Bliska Wola etap C (924 lokali), Zielona Dolina II etap I i III (375 lokali), Nowe Tysiąclecie etap B1 (122 lokale) - komentuje Małgorzata Szwarc-Sroka, członek rady nadzorczej J.W. Construction Holding nadzorujący Pion Ekonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich.

Według stanu na 30 września 2016 roku Grupa J.W. Construction Holding S.A. realizowała 12 inwestycji w całej Polsce, łącznie na 2.672 lokale. Projekty prowadzone są w Warszawie (Zielona Dolina, Bliska Wola, Jerozolimskie Invest) oraz jej okolicach (Villa Campina w Ożarowie), Gdyni (Bernadowo Park i Kamerata) i Katowicach (Nowe Tysiąclecie).

Liczba lokali w ofercie do rozpoznania w kolejnych okresach to prawie 3,5 tys. sztuk.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych