J.W. Construction trzyma poziom sprzedaży

W 2016 roku deweloper sprzedał 1575 lokali. Największy wpływ miały przekazania mieszkań z dwóch etapów flagowej inwestycji Bliskiej Woli w Warszawie.

Autor: HouseMarket.pl 13 marca 2017 10:16

Przychody J.W. Construction netto ze sprzedaży w 2016 roku były równe 491 mln zł, co oznacza wzrost o 143 proc. w stosunku do wyników z 2015 roku. Natomiast zysk netto wyniósł 25 mln. Jest to wzrost w porównaniu do 5,7 mln zł z roku ubiegłego.

W 2016 roku J. W. Construction sprzedało 1 575 lokali (wobec 1 569 lokali w 2015 roku). Na osiągnięty wynik największy wpływ miały przekazania mieszkań z dwóch etapów naszej flagowej inwestycji Bliskiej Woli w Warszawie, a także, choć w mniejszym stopniu, zakończenie projektów prowadzonych w Łodzi (Osiedle Centrum), Katowicach (Nowe Tysiąclecie) i Gdyni (Bernadowo Park). Zysk netto byłby jeszcze wyższy, gdyby nie jednorazowe zdarzenia nietypowe.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodatkowo, firma znacznie poprawiła strukturę bilansu, spłacając znaczną część zadłużenia odsetkowego – dzięki spłacie obligacji z generowanych nadwyżek gotówkowych dług netto zmalał o ponad 100 mln zł.

Na wyniki finansowe miało wpływ jednorazowe zdarzenie nietypowe związane z zapadłym wyrokiem sądu o zapłatę opłaty z tytułu użytkowania wieczystego działki położonej w Warszawie przy ul. Górczewskiej za lata 2009-2013 r. Przedmiotowym wyrokiem sąd zasądził na rzecz m.st. Warszawy znaczną kwotę wraz z należnymi odsetkami, co dalej skutkowało koniecznością utworzenia rezerwy na zapłatę opłat za następne lata. Spółka nie zgadza się z rozstrzygnięciem Sądu w przedmiotowej sprawie i planuje wnieść skargę kasacyjną do Sądu Najwyższego.

- Miniony rok był wyjątkowy pod względem liczby prowadzonych inwestycji – było ich aż 18 na łączną liczbę blisko 5000 lokali, w tym nie tylko mieszkań, ale również domów jednorodzinnych i aparthoteli, z tego 7 budów na ponad 2,1 tys. lokali rozpoczęliśmy właśnie w roku 2016 – co będzie miało przełożenie na wyniki następnych okresów - mówi Małgorzata Szwarc-Sroka, Członek Rady Nadzorczej J.W. Construction Holding S.A. nadzorujący Pion Ekonomiczny i Biuro Relacji Inwestorskich.

Dysponujemy atrakcyjnym bankiem ziemi, który umożliwia realizację inwestycji na prawie 2 900 lokali i dodatkowo ponad 42 tys. mkw. powierzchni aparthotelowo-komercyjnej (około 1 000 jednostek). Na tej bazie w 2017 roku będziemy stopniowo wprowadzać kolejne projekty, które wzbogacą naszą ofertę mieszkaniową i wpłyną pozytywnie na wyniki Spółki w kolejnych okresach.

W 2017 roku spółka planuje zakończyć inwestycje m.in.: Bliska Wola etap C, Zielona Dolina II etap I, Zielona Dolina III, Nowe Tysiąclecie etap B1.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych