J.W. Construction w dobrej kondycji

Zysk netto grupy za drugi kwartał 2016 r. wyniósł 35,7 mln zł, zaś narastająco za pierwsze półrocze 26,1 mln zł.

Autor: HouseMarket.pl 01 września 2016 12:12

Pierwszą połowę roku J.W. Construction Holding zamknęła na poziomie 733 sprzedanych lokali. Oznacza to delikatny wzrost w stosunku do analogicznego okresu rok wcześniej, kiedy spółka sprzedała 723 sztuki. W samym drugim kwartale br. odnotowano sprzedaż na poziomie 390 lokali, wobec 352 sprzedanych w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Wyniki finansowe

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Przychody netto ze sprzedaży J.W. Construction Holding w pierwszym półroczu 2016 r. były równe 255 mln zł (wzrost o 100 proc.), marża brutto ze sprzedaży wyniosła 26,7 proc. Grupa odnotowała zysk netto w wysokości 26,1 mln zł, co oznacza ponad pięciokrotny wzrost w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. W pierwszym półroczu deweloper odnotował w rachunku wyników efekt przekazania 703 lokali.

– W pierwszym półroczu br. przekazaliśmy ponad 700 lokali wobec 285 lokali przekazanych w roku ubiegłym. Na wynik finansowy spółki decydujący wpływ miało przede wszystkim przekazanie ok. 50 proc. mieszkań w ramach zakończonej inwestycji Bliska Wola, etap B1 i B2, a także przekazania z projektów, takich jak Nowe Tysiąclecie w Katowicach etap I oraz Centrum III w Łodzi. Bazą do przekazań na kolejne półrocze będzie m.in. pozostała część lokali z etapów B1 i B2 oraz - w zależności od tempa odbieranych przez klientów mieszkań – 196 lokali w ramach inwestycji Bernadowo Park w Gdyni, której termin realizacji przypada na przełomie III i IV kwartału br. – mówi Małgorzata Szwarc-Sroka, członek rady nadzorczej J.W. Construction Holding nadzorujący pion ekonomiczny i biuro relacji inwestorskich.

- W drugim półroczu planujemy rozpocząć budowę osiedla Bliska Wola etap E, a także wprowadzić do oferty dwa etapy inwestycji Wrzosowa Aleja w okolicach ul. Lewandów na łącznie ponad 300 lokali i osiedle składające się z 13 domów szeregowych przy ul. Nowodworskiej w Warszawie, o ile otrzymamy pozwolenia na budowę - dodaje.

W pierwszym półroczu 2016 r. J.W. Construction realizowała 16 inwestycji na 3870 lokali, w tym domy jednorodzinne i jednostki aparthotelowe, a także umacniała pozycję Hotelu Czarny Potok Resort & SPA w Krynicy Zdroju i Hotelu Dana w Szczecinie oraz sieci Hoteli 500 w całej Polsce.

Szeroka skala inwestycji stołecznych

W analizowanym okresie deweloper zakończył budowę inwestycji Bliska Wola etap B1 i B2 przy ulicy Kasprzaka na łącznie 963 lokale. Rozpoczął realizację drugiego aparthotelu Jerozolimskie Invest na 116 lokali, a także drugiego etapu inwestycji Zielona Dolina II na 567 lokali i os. Zielona Dolina III (54 lokale).

Ponadto w pierwszym półroczu br. spółka kontynuowała budowę następujących inwestycji w Warszawie: etap C os. Bliska Wola (481 lokali), aparthotel Wola Invest (458 lokali), I etap os. Zielona Dolina II (321 lokali), Willa One (21 lokali) oraz 42 domy jednorodzinne i szeregowe w Villa Campina w podstołecznym Ożarowie. Z końcem pierwszego półrocza deweloper wprowadził do przedsprzedaży rezerwacyjnej część lokali z etapu E inwestycji Bliska Wola (wprowadzono 669 z 779 lokali).

Inwestycje ogólnopolskie

W pierwszym półroczu br. J.W. Construction Holding S.A. zakończyła budowę inwestycji Centrum III w Łodzi na 96 lokali, a także uzyskała pozwolenie na użytkowanie I etapu os. Nowe Tysiąclecie w Katowicach na 142 lokale. W II kwartale br. Spółka rozpoczęła budowę II etapu os. Bernadowo Park w Gdyni (236 lokali). Deweloper w połowie roku rozpoczął również realizację kolejnego projektu w Gdyni pod nazwą Osiedle Kamerata (55 lokali).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych