J.W. Construction z dobrą dynamiką sprzedaży

W pierwszym kwartale 2017 roku sprzedaż lokali we wszystkich inwestycjach J.W. Construction utrzymała się na stabilnym i zgodnym z założeniami poziomie.

Autor: HouseMarket.pl 18 maja 2017 11:47

Spółka znalazła nabywców na 401 lokali. To o 17 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2016 r., kiedy deweloper sprzedał 343 lokale. Przychody netto grupy w analizowanym okresie były równe 74 mln zł, przy marży brutto ze sprzedaży na poziomie prawie 25 proc. Natomiast zysk netto wyniósł 2,1 mln zł.

Wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2017 roku są odzwierciedleniem przekazanych mieszkań z inwestycji Bernadowo Park w Gdyni, zakończonej w czwartym kwartale 2016 roku. W sumie w pierwszym kwartale przekazano 146 lokali. W następnych miesiącach będzie dużo więcej przekazań, głównie z kończonych w bieżącym roku inwestycji warszawskich (Bliska Wola, Zielona Dolina II) i Nowego Tysiąclecia w Katowicach, które łącznie obejmują prawie 1500 jednostek.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Oczywiście, będzie to miało znaczące przełożenie na przyszłe wyniki spółki. W pierwszym kwartale grupa prowadziła budowę dużej liczby projektów na ponad 4 400 lokali. Ta pula tylko z realizowanych już budów stanowi potencjał do przekazań i tym samym możliwości rozpoznania ich w wyniku na najbliższe 3-4 lata. Niezależnie, na bazie posiadanego banku gruntów, spółka planuje uruchomić nowe inwestycje na blisko 3 200 lokali. Wykorzystujemy utrzymującą się dobrą koniunkturę na rynku nieruchomości oraz dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb klientów i inwestorów.

- Na posiadanym atrakcyjnym banku gruntów intensywnie przygotowujemy kolejne inwestycje – jeszcze w 2017 roku planujemy rozpoczęcie realizacji projektów na około 2 000 lokali. Ponadto rozszerzamy naszą ofertę obiektów aparthotelowo-komercyjnych. Oprócz realizowanych już kolejnych etapów Woli Invest przy ul. Kasprzaka i zrealizowanego aparthotelu w Alejach Jerozolimskich, w planach są dwa następne projekty: przy ul. Pileckiego na warszawskim Ursynowie oraz przy ul. Spokojnej w Gdyni. Jako spółka znajdujemy się obecnie w bardzo dobrym momencie, co jest wynikiem przyjętej strategii. W trakcie budowy jest wiele inwestycji, poziom sprzedaży wszystkich projektów jest w naszej ocenie bardzo dobry i zgodny z naszymi planami, co ma przełożenie na bardzo zadawalające przepływy finansowe – mówi Małgorzata Szwarc-Sroka, członek rady nadzorczej J.W. Construction Holding nadzorujący pion ekonomiczny i biuro relacji inwestorskich.

Istotnym wydarzeniem dla spółki w pierwszym kwartale 2017 roku było pozyskanie finansowania i start budowy apartamentowca Hanza Tower w Szczecinie, nowoczesnego kompleksu ekskluzywnych apartamentów, powierzchni biurowych i komercyjnych. Posiadający 31 kondygnacji wieżowiec będzie najwyższym budynkiem w Szczecinie. Znajdzie się w nim prawie 500 apartamentów i penthouse’ów.

W pierwszym kwartale 2017 roku ruszyła także budowa ostatniego etapu osiedla Nowe Tysiąclecie w Katowicach, składającego się z trzech wież na prawie 350 mieszkań. To kontynuacja atrakcyjnego projektu, który otrzymał tytuł Inwestycji na medal w kategorii: Osiedle Przyjazne Rodzinie i tym samym został uznany za najlepszą inwestycję mieszkaniową zrealizowaną w ciągu ostatnich dwóch lat na Śląsku.

Ponadto spółka rozpoczęła realizację kolejnego etapu osiedla domów jednorodzinnych Villa Campina koło Ożarowa Mazowieckiego. Znajdzie się tam 21 domów w zabudowie szeregowej.

Rozwój segmentu aparthotelowego

Realizacja projektów aparthotelowo-komercyjnych jest jednym z elementów przyjętej przez spółkę strategii rozwoju. Obecnie J.W. Construction realizuje projekty aparthotelowe w dwóch warszawskich lokalizacjach. Są to Apartamenty Varsovia Jerozolimskie oraz Wola Invest przy ul. Kasprzaka. Dodatkowo w planach na 2017 rok jest realizacja kolejnego etapu przy ul. Kasprzaka, który obejmuje aż 17 000 mkw. powierzchni aparthotelowo-usługowej.

Spółka oczekuje na pozwolenie na budowę dwóch kolejnych projektów: aparthotelu przy ul. Pileckiego w Warszawie oraz przy ul. Spokojnej w Gdyni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych