Jaguar przymierza się do większych projektów deweloperskich

Grupa Jaguar, zajmująca się rewitalizacją kamienic, budową domów oraz obrotem nieruchomościami, zakończyła drugi kwartał 2016 r. osiągnięciem przychodów netto ze sprzedaży w wysokości ponad 704 tys. zł.

Autor: HouseMarket.pl 19 sierpnia 2016 13:49

W drugim kwartale 2015 r. spółka zanotowała przychody netto ze sprzedaży w kwocie 572 tys. zł. Z kolei w całym pierwszym półroczu 2016 r. łączna wartość przychodów netto ze sprzedaży sięgnęła blisko 1.049 tys. zł wobec 643 tys. zł w analogicznym okresie ub. roku. Istotny wzrost sprzedaży oraz większa dywersyfikacja źródeł przychodów powinny pozwolić na dalszą poprawę wyników finansowych.

Spółka zawarła także umowę inwestycyjną z inwestorem finansowym - Gdyńska Grupa Finansowa - zakładającą objęcie przez ten podmiot 600 tys. akcji serii E po cenie emisyjnej wynoszącej 0,28 zł za akcję. Gdyńska Grupa Finansowa jest funduszem Private Equity/Venture Capital i prowadzi działalność w segmencie inwestycyjnym oraz doradczym. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na bieżącą działalność.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Chcemy tym krokiem zapoczątkować większą współpracę z tym funduszem i jemu podobnymi. Zależy nam z jednej strony na pozyskaniu partnerów finansowych do przedsięwzięć deweloperskich na większą skalę, a z drugiej strony od dawna zapowiadaliśmy chęć sięgnięcia w obszarze finansowania działalności nie tylko po kapitał dłużny, ale także akcyjny. Wierzymy, że te działania mocno przyspieszą rozwój naszej spółki - podsumowuje Jacek Wieczorkowski, członek zarządu firmy.

Grupa Jaguar przeprowadziła już w tym roku emisję akcji serii D z zachowaniem prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy i pozyskała z niej łącznie ponad 600 tys. zł, dokonując przydziału wszystkich oferowanych akcji. Warto również dodać, że w zapisach dodatkowych na akcje stopa redukcji wyniosła ponad 81 proc., co świadczy o bardzo dużym zainteresowaniu spółką oraz dobrą oceną jej perspektyw przez inwestorów. Środki pozyskane z emisji zostały wykorzystane do zwiększenia kapitału obrotowego firmy.

Grupa Jaguar wypracowała w 2015 r. zysk netto w kwocie 57 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających 1930 tys. zł. Pierwszy raz w historii spółka zanotowała przychody we wszystkich trzech obszarach prowadzonej działalności, a więc ze sprzedaży nieruchomości gruntowych, domów rekreacyjnych oraz apartamentów w rewitalizowanych kamienicach.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych