Jak boty pomagają prowadzić biznes?

Coraz więcej przedsiębiorców korzysta z wirtualnych asystentów klienta. Wyręczają oni pracowników i obniżają koszty działania firm - pisze piątkowy "Puls Biznesu".

Autor: Pap 13 maja 2022 09:34

Dziennik zwraca uwagę, że innowacyjne rozwiązania bazujące na sztucznej inteligencji (AI) odgrywają coraz większą rolę w biznesie. Przedsiębiorcy widzą wiele korzyści w automatyzacji obsługi konsumentów - wskazuje gazeta i dodaje, że coraz częściej zaczynają korzystać z chatbotów i voicebotów, wirtualnych asystentów klienta.

Są to, jak wyjaśniono, programy komputerowe stosowane do prowadzenia konwersacji naśladującej zachowania ludzkie. "Start-upy oferujące tego typu rozwiązania mogą liczyć na dofinansowanie z programu Inteligentny Rozwój (POIR)" - zauważa dziennik.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Gazeta cytuje najnowszą edycję raportu "Monitoring trendów w innowacyjności" przygotowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), z której wynika, że do 2025 r. globalny rynek AI będzie wart 190 mld dol. Natomiast do 2024 r. liczba asystentów głosowych na świecie może wynieść 8,4 mld, czyli więcej niż populacja globu.

Z badania przeprowadzonego przez agencję Symetria - na które powołuje się dziennik, wynika, że Polacy preferują rozmowę z botem ze względu na możliwość uzyskania szybkiej odpowiedzi. Wśród jego zalet wymieniają m.in. możliwość korzystania z tej opcji o każdej porze dnia i nocy. "Pozwalają firmom obniżyć koszty i wyręczają pracowników w powtarzalnych, monotonnych czynnościach" - dodano.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych