Jarosław Szanajca, Dom Development: Nie zrobimy inwazji na Kraków

1 lipca Dom Development nabył pakiet 77 proc. akcji krakowskiego dewelopera Sento S.A., tym samym wchodząc na drugi największy rynek mieszkaniowy w Polsce. Jakie plany na tym rynku ma deweloper?

Autor: Housemarket.pl 30 sierpnia 2021 08:24

Kraków to atrakcyjny kierunek migracji, populacja tego miasta rośnie i obecnie wynosi 780 tysięcy. To drugi po Warszawie największy rynek mieszkaniowy w Polsce, na którym w 2020 roku sprzedano niemal 8800 mieszkań. 

- Przejmując pakiet kontrolny w Sento S.A. zyskaliśmy w Grupie partnera doskonale znającego lokalny rynek, z doświadczeniem w segmencie premium i interesującym bankiem ziemi. To bardzo dobry punkt wyjścia do stopniowego umacniania naszej pozycji w Krakowie – mówi Jarosław Szanajca, prezes zarządu Dom Development S.A.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po zakupie akcji Sento, Dom Development realizuje w Krakowie dwa flagowe projekty w budowie: Sento Tu oraz Sensity. 

- Posiadamy w Krakowie bank ziemi, który umożliwi realizację 727 lokali. W Krakowie planujemy rozwijać się na Górce Narodowej, którą postrzegam jako taki krakowski Chrzanów. Chcielibyśmy mieć tam również projekt premium w dobrej lokalizacji - uzupełnia Jarosław Szanajca.

Jakie plany ma deweloper w stolicy Małopolski?

- Kraków jest bardzo rozdrobnionym rynkiem, w którym lider posiada 6 proc. rynku. W Krakowie nie urosła żadna firma w dużej skali, dlatego mamy nadzieję szybko osiągnąć pozycję lidera. Chcemy uniknąć błędów, które zrobiliśmy rosnąc w Trójmieście i Wrocławiu. Kraków jest trudnym rynkiem, dlatego też żadna firma tutaj znacząco nie urosła. Nie zrobimy inwazji na Kraków, musimy się nauczyć tego rynku - wyjaśnia prezes Dom Development.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych