JR Holding z planami wypłaty dywidendy

JR Holding planuje wypłacić zaliczkę na poczet dywidendy z zysku za 2016 r. Firma rozwija także segment deweloperski i realizuje prace koncepcyjno-projektowe w związku z planowaną budową osiedla mieszkaniowego, w ramach której ma powstać ok. 15 tys. mkw.

Autor: HouseMarket.pl 23 sierpnia 2016 13:43

Podczas NWZA spółki, które odbyło się w dniu 19 sierpnia 2016 r., akcjonariusze podjęli uchwałę w sprawie zmiany jej statutu. Po zarejestrowaniu zmian przez sąd, zarząd JR Holding będzie tym samym upoważniony do wypłaty zaliczki na poczet przewidywanej dywidendy na koniec roku obrotowego. Wypłata dywidendy wymaga zgody Rady Nadzorczej. Zarząd wystąpi na najbliższym posiedzeniu tego organu  o rekomendację na wypłatę dla akcjonariuszy zaliczki na dywidendę za 2016 r. w wysokości od 0,04 zł do 0,15 zł na 1 akcję. Środki przeznaczone na ten cel będą pochodziły ze sprzedaży Galerii Handlowej RAMZES w Zielonej Górze.

- Podjęta przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Uchwała w sprawie zmiany statutu spółki upoważnienia przez zarząd do wypłaty zaliczki na poczet dywidendy pozwoli nam realizować założenia strategii rozwoju w zakresie polityki dywidendowej. Coroczne dzielenie się wypracowywanym zyskiem stanowi istotny element planu rozwoju spółki i powinno pozwolić na wzmacnianie naszej pozycji na rynku kapitałowym. Środki finansowe przeznaczone na planowaną zaliczkę na poczet dywidendy za 2016 r. będą pochodziły ze sfinalizowanej już transakcji sprzedaży Galerii Handlowej RAMZES w Zielonej Górze - mówi January Ciszewski, prezes zarządu spółki JR Holding.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W lipcu 2016 r. przychody całej grupy z wynajmu nieruchomości komercyjnych sięgnęły blisko 290 tys. zł. Po siedmiu miesiącach tego roku łączna wartość skonsolidowanych przychodów z wynajmu powierzchni komercyjnych przekroczyła 2.817 tys. zł. Spółka StepCloser., w której JR Holding posiada akcje stanowiące 40 proc. udziału w kapitale zakładowym, konsekwentnie rozszerza swoją sieć handlową oraz uruchomiła mobilne biura (StepBox’y) w największych miastach w Polsce.

Firma rozwija także segment deweloperski i realizuje prace koncepcyjno-projektowe w związku z planowaną budową osiedla mieszkaniowego, w ramach której ma powstać ok. 15 tys. mkw. Całkowita wartość tego projektu szacowana jest na kwotę ok. 100 mln zł brutto. JR Holding założył również spółkę zależną, w której posiada 100 proc. udziałów w kapitale zakładowym. Została ona powołana w celu nabycia nieruchomości w Sosnowcu przy ul. Mieroszewskich. Łączna wartość transakcji zrealizowanej w lipcu br. wyniosła 9,84 mln zł brutto.

- Segment nieruchomościowy pozostaje dla nas niezwykle istotny, dlatego też realizujemy kolejne projekty inwestycyjne w tym obszarze. Doświadczenie oraz unikalne know-how zdobyte przez wiele lat działalności na tym rynku pozwala nam odpowiednio selekcjonować przedsięwzięcia biznesowe i oceniać ich potencjał. Jestem także przekonany, że prowadzone obecnie działania rozwojowe przez StepCloser pozwolą na dynamiczną ekspansję programu kart StepCloser, co przełoży się na wzrost wartości tej spółki - dodaje Ciszewski.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych