Katarzyna Unold, ACCIONA: zaskakujący wzrost sprzedaży

I kwartał 2021 był dla nas dobry. Porównując sprzedaż U-City Residence w  I kwartale 2020 do analogicznego czasu w tym roku, obserwujemy sześciokrotny wzrost sprzedaży - powiedziała Katarzyna Unold, dyrektor zarządzająca w ACCIONA.

Autor: housemarket.pl 28 kwietnia 2021 09:07

Jak oceniają Państwo pierwszy kwartał 2021 roku? Wszyscy zostaliśmy zaskoczeni sytuacją pandemii, wiążącą się licznymi restrykcjami, jak też rosnącym niepokojem, odnośnie bezpieczeństwa finansowego po stronie klientów.

To sytuacja bezprecedensowa, mająca jednak olbrzymi wpływ na działalność branży oraz naszą przyszłość. Podejmując próbę porównania początku 2020 roku z I kwartałem 2021 pod kątem biznesowym, warto mieć na uwadze szereg czynników, zarówno makro-, jak też mikroekonomicznych, wpływających pozytywnie i negatywnie na dynamikę sprzedaży. Z jednej strony, klienci stracili poczucie bezpieczeństwa finansowego, m.in. ze względu na rosnącą inflację (najwyższa w UE w 2020 roku) oraz rekordowo niskie stopy procentowe – oba te czynniki negatywnie wpływają na oszczędności naszych klientów. Wskaźnik inflacji w Polsce na rok 2021 jest prognozowany na poziomie 2,5 – 4 proc., co oznacza dalszy spadek wartości pieniądza, czyli jego mniejszą siłę nabywczą.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Inflacja jest jednym z głównych czynników napędzających wzrost cen nieruchomości i równocześnie pochłania ona nasze oszczędności...

Polacy mają rekordowe oszczędności na swoich kontach w bankach. Większość z nas jest jednak zniechęcona mało atrakcyjnymi depozytami terminowymi, takimi jak lokaty i trzyma swoje oszczędności na depozytach bieżących. W tej sytuacji nieruchomości są dobrym rozwiązaniem na ochronę naszego kapitału przed inflacją. Oczywiście, obserwujemy wzrost klientów tzw. gotówkowych, jednak ciągle największą część stanowią klienci kredytowi, czyli osoby, które muszą wesprzeć się kredytem hipotecznym celem zakupu mieszkania. Kolejną rzeczą utrudniająca lub też przeciągającą w czasie sprzedaż, było wstrzymanie decyzji kredytowych przez banki w 2020 roku.

W lutym 2020 roku, ruszyli Państwo e sprzedażą inwestycji U-City Residence. Jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o sprzedaż? 

U-City Residence to osiedle składające się z 6 budynków, liczące łącznie 165 mieszkań w przystępnych cenach, jednak w okolicy nieodkrytej jeszcze przez deweloperów. Większość deweloperów realizuje swoje inwestycje w części poprzemysłowej Ursusa – Szamotach. Nasza inwestycja ulokowana jest w willowej i zielonej części Ursusa – Gołąbkach. Porównując sprzedaż U-City Residence w I kwartale 2020 do analogicznego czasu w tym roku, obserwujemy sześciokrotny wzrost sprzedaży. Widzimy znaczny wzrost zainteresowania  szczególnie w ostatnim miesiącu, jest to skutkiem wzmożonych działań marketingowych prowadzonych po naszej stronie. Sytuacja w marcu była na tyle dobra, że bardzo nas zaskoczyła liczba nowych zapytań klientów odnośnie tej inwestycji, także liczymy, że w kolejnych miesiącach pojawią się dalsze rezerwacje oraz sprzedaż kolejnych mieszkań. Dodatkowo, obserwujemy, że banki luzują warunki przyznawania kredytów, a nie ukrywamy, że młode rodziny stanowią sporą część osób zainteresowanych i nabywających mieszkania w ramach inwestycji U-City Residence. Co przekłada się na rosnącą liczbę kontraktów sprzedażowych z rezerwacji, które założyliśmy wcześniej.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych