Katowice potrzebują dużych inwestycji deweloperskich

Z perspektywy branży deweloperskiej, Katowice są najbardziej dynamicznie rozwijającym się miastem aglomeracji śląskiej, co przekonuje o ich dużym potencjale - uważa Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. sprzedaży w TDJ Estate, prelegent sesji inauguracyjnej Housemarket Forum Silesia 2017.

Autor: HouseMarket.pl 15 lutego 2017 14:05

- Katowice bez wątpienia są miastem tętniącym życiem. Bogata oferta kulturalna i rozrywkowa, bliskość wielu miejsc pracy i dostęp do głównych arterii komunikacyjnych to atuty, które zachęcają młodych ludzi do zamieszkania w stolicy województwa. Nie można też pominąć faktu przemiany, jaka dokonała się w sercu miasta, której najbardziej doniosłym elementem było powstanie Strefy Kultury oraz gruntowna, warta setki milionów złotych, modernizacja rynku - uważa Bartłomiej Stuła, dyrektor ds. sprzedaży w TDJ Estate. - Paradoksalnie, w centrum Katowic nigdy nie została zrealizowana duża inwestycja deweloperska. Powstawały raczej pojedyncze budynki mieszkalne (np. Superjednostka w latach 70-tych) lub niewielkie kompleksy, które udało się wkomponować w zastałą architekturę.

Tymczasem - jak twierdzi deweloper -  zapotrzebowanie na taki projekt jest bardzo duże, dlatego firma TDJ Estate podjęła decyzję o rozpoczęciu inwestycji mieszkaniowej przy ul. Góreckiego, tuż za nową siedzibą Muzeum Śląskiego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Wierzymy, że udostępnienie atrakcyjnej oferty mieszkaniowej w śródmieściu może przyczynić się do jeszcze większego ożywienia tej części miasta - mówi Bartłomiej Stuła.

Jednakże o sukcesie sprzedaży mieszkań, decyduje nie tylko dobra lokalizacja. Równie istotne są: kompleksowość oferty oraz standard budynków i lokali.

- Starzejąca się tkanka miejska rodzi konieczność rewitalizacji, ale także zagospodarowania nowych kwartałów, zwłaszcza że centrum metropolii wciąż oferuje atrakcyjne tereny - mówi dyrektor ds. sprzedaży w TDJ Estate. - Rozwijający się lokalny rynek pracy oraz renomowane uczelnie wyższe przyciągają do Katowic coraz więcej młodych ludzi, co generuje nowe potrzeby mieszkaniowe. Popyt na mieszkania w Katowicach od kilku lat utrzymuje się na relatywnie wysokim poziomie i prawdopodobnie ten trend utrzyma się w najbliższej przyszłości.

Bartłomiej Stuła weźmie udział w sesji inauguracyjnej konferencji Housemarket Forum Silesia 2017 w ramach 4 Days Design.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych