Kierunek - Teneryfa. Polski deweloper kupił działkę w kurorcie

Firma i2 Development rozszerza działalność na rynki zagraniczne. Deweloper kupił udziały w spółce 2017 Tenerife i2 Development & Investment, a tym samym nabył prawa do działki w Adeje na Teneryfie.

Autor: HouseMarket.pl 19 maja 2017 14:15

Łączna wartość transakcji, która została sfinalizowana 18 maja br. wyniosła 2 998 230 złotych i była finansowana ze środków pozyskanych z emisji obligacji.
 
Na nieruchomości, którą zyskała firma i2 Development, planowana jest budowa osiedla domów jednorodzinnych o projektowanej łącznej powierzchni około 1,3 tys. mkw, zaś planowany termin rozpoczęcia budowy to IV kw. 2017 r.

Costa Adeje jest głównym kierunkiem turystycznym na Teneryfie. i2 nie wyklucza zwiększenia w najbliższym czasie banku ziemi o kolejne atrakcyjne tereny na Teneryfie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wejście na rynek zagraniczny jest nowym elementem strategii rozwoju grupy. Decyzja o wyjściu poza granice kraju jest podyktowana możliwością osiągania marż na wysokim poziomie, porównywalnym, do tego jaki deweloper notuje na projektach dotychczas realizowanych w Polsce, czyli ok. 40 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych