Kupujący zasługuje na więcej

Zgodnie z danymi GUS ilość projektów deweloperskich uruchamianych rok do roku maleje. Jednak podaż oraz popyt nadal utrzymują się na relatywnie wysokim poziomie. W dużych i średnich aglomeracjach inwestorzy konkurują ze sobą, walcząc o przyciągnięcie uwagi kupujących.

Autor: Artykuł promocyjny dostarczony przez firmę Kup i Mieszkaj Sp. z o.o. 08 kwietnia 2021 08:11

Na rynku pierwotnym trwa odbudowa dynamiki sprzedaży, która zmalała podczas pierwszych miesięcy pandemii. Rok od jej wystąpienia nauczyliśmy się żyć w nowej rzeczywistości, a kupujący obserwując sytuację w gospodarce, ruszyli na zakupy. Inwestowanie w nieruchomości nigdy nie było bardziej opłacalnie niż dziś.

Zmieniły się preferencje nabywców. Coraz częściej mówią oni o potrzebie zwiększenia metrażu czy posiadania balkonu, tarasu lub prywatnego ogródka. Domy i mieszkania stały się nie tylko miejscem odpoczynku, ale też pracy oraz nauki. W ślad za tym pojawiły się wyzwania stawiane deweloperom. W jaki sposób prześcignąć konkurencję? I szczególnie w dużych miastach skupić uwagę kupujących na własnym produkcie?

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Odpowiedź na to pytanie znają eksperci pracujący w firmach wyspecjalizowanych w kompleksowej obsłudze deweloperów. Stale poszerzana baza wiedzy dotyczącej preferencji klientów, pozwala na wdrażanie skutecznej komunikacji marketingowej inwestycji. W obecnej sytuacji nie wystarczy strona internetowa czy wizytówka na popularnym portalu ogłoszeniowym. Marketing deweloperski to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, wymagająca profesjonalnej wiedzy i doświadczenia.

Deweloperzy coraz większą uwagę przywiązują do detali. Podnosi się jakość nie tylko samego produktu w wąskim rozumieniu – przez dopracowaną architekturę czy funkcjonalność mieszkań. Coraz bardziej istotnym czynnikiem decydującym o zakupie w danej inwestycji są też elementy tzw. miękkiej części procesu deweloperskiego. Czyli te czynniki, które dostarczają klientom komfortu podczas transakcji oraz poczucia dokonania możliwie najlepszego wyboru spośród dostępnych inwestycji.

Kup i Mieszkaj, warszawska firma obsługująca sprzedaż oraz marketing deweloperski, od 3 lat rozbudowuje serwis dedykowany kupującym nieruchomość. Inwestorzy mogą w wygodny sposób znacznie podnieść wartość swojego projektu, decydując się na współpracę z firmą działającą w modelu all-in-one. Kluczowymi częściami pakietu, poza prowadzeniem sprzedaży oraz marketingu inwestycji, są wartości dodane: dedykowany ekspert ds. kredytów, pakiety wykończenia wnętrz czy tak ważne z punktu widzenia dewelopera zmiany lokatorskie oraz odbiory.

Dziś budowanie wartości projektu deweloperskiego oznacza więcej niż jeszcze 10 lat temu. Po pierwszej fali rozkwitu rynku deweloperskiego w latach ’90, dało się zauważyć profesjonalizację i podniesienie standardów obsługi klienta. Zarówno zachodni inwestorzy jak i rodzimi przedsiębiorcy rozpoczęli wyścig po uwagę kupującego. Mimo mocnej pozycji sprzedających i relatywnie dużego popytu, finalnie o zakupie mieszkania czy domu mogą zdecydować szczegóły. Z punktu widzenia dewelopera mogą być nimi: zapewnienie wygodnego finansowania, sprawne wdrożenie zaawansowanych zmian lokatorskich z pomocą architekta czy wsparcie kupującego w sprzedaży dotychczasowej nieruchomości.

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych