Lokum Developer gromadzi środki. Emisja obligacji o wartości 50 mln zł

Lokum Deweloper przeprowadził emisję 3,5-letnich obligacji serii I o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł. Obligacje zostały przydzielone 35 inwestorom, 15 października br. Celem emisji jest pozyskanie środków na rozbudowę banku ziemi oraz finansowanie prowadzonych i planowanych projektów deweloperskich.

Autor: housemarket.pl 21 października 2021 13:10

  • Emisja obligacji serii I Lokum Deweloper odbyła się zgodnie z przyjętym przez zarząd na początku września br. programem emisji obligacji – do 100 mln zł.
  • Deweloper przydzielił 50 tys. sztuk obligacji serii I o wartości nominalnej 1000 zł każda, czyli o łącznej wartości nominalnej 50 mln zł.
  • Dzień emisji 3,5-letnich obligacji to 19 października 2021 r., a termin wykupu to 19 kwietnia 2025 r.

Obligacje zostały wyemitowane jako niezabezpieczone. Organizatorem emisji i Oferującym był Dom Maklerski Navigator. Obligacje serii I zostaną wprowadzone do alternatywnego systemu obrotu na rynku Catalyst.

- Udana emisja dziewiątej serii obligacji to nasz sukces i szansa na dalszy rozwój. Zaufanie, którym kolejny już raz zostaliśmy obdarzeni, potwierdza postrzeganie Grupy Lokum Deweloper wśród inwestorów jako stabilnej i posiadającej duży potencjał. Pozyskane środki zamierzamy przeznaczyć na zakup gruntów we Wrocławiu i w Krakowie, na których będziemy realizować nasze nowe projekty. Ponadto część funduszy z emisji obligacji serii I będzie stanowiła wkład w planowane inwestycje. Jest to kolejny krok w naszych długofalowych planach, stanowiący zabezpieczenie realizacji przedsięwzięć deweloperskich w przyszłości – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: LOKUM DEVELOPER ZWIĘKSZA SPRZEDAŻ 

Obecnie na rynku giełdowym w obrocie są cztery serie obligacji Grupy Lokum Deweloper. Wyemitowana właśnie seria I, obligacje serii H o łącznej wartości nominalnej 100 mln i terminie wykupu we wrześniu 2024 r., obligacje serii G o łącznej wartości 35 mln zł i terminie zapadalności w październiku 2023 r. oraz obligacje serii F o łącznej wartości nominalnej 65 mln zł i terminie wykupu w czerwcu 2023 r.

Grupa Lokum Deweloper na koniec III kwartału br. miała w realizacji 1341 lokali w inwestycjach wrocławskich i krakowskich, a oferta Grupy obejmowała 627 lokali. W przygotowaniu do uruchomienia sprzedaży są kolejne projekty, które oczekują na uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych.

Grupa prowadzi także intensywne poszukiwania nowych gruntów, które umożliwiałyby realizację osiedli o charakterze podobnym do inwestycji prowadzonych dotychczas

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych