Lokum Deweloper podlicza sprzedaż mieszkań

Grupa Lokum Deweloper przez pierwsze trzy kwartały br. odnotowała sprzedaż na poziomie 421 lokali, wobec 355 rok wcześniej. W wyniku grupa rozpoznała w tym czasie 328 lokali wobec 161 rok wcześniej.

Autor: HouseMarket.pl 03 października 2016 09:50

- Wyniki sprzedażowe lokali przewidzianych do oddania w 2016 r. są zgodne z naszymi przewidywaniami, zakończyliśmy też realizację tych inwestycji, dzięki czemu podtrzymujemy prognozy finansowe na bieżący rok – mówi Bartosz Kuźniar, prezes zarządu Lokum Deweloper. Prognozy te zakładają przychody na poziomie 172,1 mln zł i zysk netto 42,4 mln zł.

Po trzech kwartałach deweloper odnotował wzrost sprzedaży względem zeszłego roku o 19 proc., co jednakże nie jest dla firmy w pełni satysfakcjonujące z uwagi na niższą sprzedaż lokali w ostatnim kwartale. Był to efekt niewystarczająco szerokiej oferty – ze względu na opóźnienia w wydawaniu pozwoleń na budowę dla dwóch etapów cieszącego się dużym zainteresowaniem osiedla Lokum Victoria.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Obecnie dysponujemy już stosownymi pozwoleniami, dzięki czemu możemy sprostać wysokiemu popytowi na mieszkania w tej lokalizacji. Z myślą o rozwoju spółki w kolejnych latach, koncentrowaliśmy uwagę na rozbudowie banku ziemi i pracach projektowych dla nowych osiedli. Przez pierwsze trzy kwartały zrealizowaliśmy pod tym względem plan zakładany na cały 2016 r. – kupiliśmy pięć działek we Wrocławiu i Krakowie o łącznej powierzchni 14,3 ha – dodaje prezes.

Rozpoznane w wyniku od początku br. lokale pochodziły z osiedli Lokum di Trevi (143), Lokum da Vinci (160) oraz Lokum Viva (25).

W trzecim kwartale 2016 r. grupa Lokum Deweloper sprzedała 113 lokali wobec 141 w analogicznym okresie roku ubiegłego. W tym czasie rozpoznano w wyniku 121 lokali, w porównaniu z 60 w analogicznym okresie 2015 r. Na koniec trzeciego kwartału w realizacji Lokum Deweloper znajdowało się 570 lokali, a w ofercie 544. Liczba rezerwacji wzrosła na koniec września do 112 lokali.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych