Mariusz Książek sprzedał ponad 1,9 mln akcji Marvipolu

Książek Holding, wehikuł inwestycyjny prezesa i głównego akcjonariusza Marvipolu Mariusza Książka, sprzedał w transakcji pakietowej 1.936 tys. akcji giełdowej spółki.

Autor: HouseMarket.pl 21 września 2016 09:03

Cena sprzedaży wyniosła 8,5 zł i była o 22 proc. wyższa od średniego kursu akcji z ostatnich trzech miesięcy. Prezes giełdowej spółki podkreśla, że zbywając pakiet akcji liczy na wzrost obrotów na akcjach Marvipolu i jej giełdowej wyceny.

– Zdecydowałem się na sprzedaż akcji Marvipolu po cenie niższej od mojej wewnętrznej wyceny spółki wierząc, że transakcja ta korzystnie wpłynie na płynność akcji i ich rynkową wycenę, na czym skorzystają wszyscy akcjonariusze Marvipolu. Kupujący akcje zdecydował się zapłacić za nie z istotną premią wobec średniej ceny z ostatnich trzech miesięcy, co w mojej ocenie stanowi najlepsze potwierdzenie potencjału grupy Marvipol do dalszego wzrostu i efektywnego pomnażania powierzonego kapitału – komentuje Mariusz Książek.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Po transakcji Mariusz Książek, za pośrednictwem Książek Holding, kontroluje 66 proc. kapitału giełdowej spółki. Jak deklaruje, nie ma w planach dalszej sprzedaży akcji Marvipolu.

– Po raz pierwszy w ciągu 20-letniej historii spółki zdecydowałem się na sprzedaż akcji bez zamiaru ich dalszego reinwestowania w rozwój firmy. Od dłuższego czasu obserwuję rosnące zainteresowanie akcjami Marvipolu, potwierdzone adresowanymi do mnie propozycjami zakupu, na chwilę obecną nie mam jednak w planach dalszej sprzedaży akcji spółki. Liczę, że po podziale Marvipolu na dwie giełdowe spółki: Marvipol Development i British Automotive Holding, druga z nich będzie mogła regularnie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami, wypłacając dywidendę – komentuje Mariusz Książek.

Dewelopersko-motoryzacyjna grupa ma za sobą bardzo udane półrocze. Skonsolidowane przychody Marvipolu wzrosły w pierwszej połowie 2016 r. o 18 proc., do 362,6 mln zł. Wynik operacyjny Marvipolu wzrósł o ponad połowę, do 30,5 mln zł, podczas gdy zysk netto zwiększył się o 91 proc., do 19,4 mln zł.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych