Marta Hejak nową wiceprezes zarządu Robyg

Robyg powołała na stanowisko wiceprezesa zarządu Martę Hejak. Pełni ona też funkcję dyrektora finansowego.

Autor: housemarket.pl 14 grudnia 2021 11:00

  • Marta Hejak została powołana od 8 grudnia 2021 roku.
  • Jest związana z Robyg od 2015 roku, pracowała na stanowisku zastępcy dyrektora finansowego, a wcześniej była kierowniczką działu raportowania i konsolidacji grupy.
  • Posiada wieloletnie doświadczenie w sektorze finansowym.

Marta Hejak odpowiada za zarządzanie finansami Robyg, w tym za proces raportowania finansowego oraz obszar controllingu i rachunkowości zarządczej Grupy. Dotychczasowe doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. w dziale audytu i doradztwa gospodarczego Ernst & Young, gdzie prowadziła audyty sprawozdań finansowych największych polskich przedsiębiorstw, a także zajmowała się emisjami publicznymi i doradztwem biznesowym. Jest absolwentką kierunku Finanse i Rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, posiada też uprawnienia biegłego rewidenta.

- Powołanie do zarządu Robyg to dla mnie wyraz uznania i zaufania. Wierzę, że ta funkcja pozwoli mi na wdrażanie nowych rozwiązań i nowoczesnych standardów, które dodatkowo usprawnią funkcjonowanie Grupy. Z pewnością priorytetem dla mnie będą cele w ramach ogłoszonej przez Robyg strategii ESG, czyli strategii naszej grupy w zakresie działania na rzecz środowiska, społeczeństwa i odpowiedzialnego biznesu. Zawarliśmy w niej trzy programy, które nazwaliśmy: Robyg dla Planety, Robyg dla Ludzi i Robyg dla Odpowiedzialnego Biznesu. Wszystkim trzem obszarom przypisane zostały konkretne i w pełni mierzalne działania. ESG jest od dawna obecne w działalności Robyg, a poprzez strategię uporządkowaliśmy nasze aktywności w tym zakresie i nadaliśmy im konkretne kierunki - mówi Marta Hejak.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: KOBIETY PRZEJMUJĄ ROBYG 

W okresie trzech kwartałów 2021 roku Grupa Robyg zawarła 3338 umów rezerwacyjnych netto oraz podpisała 3532 umów deweloperskich i przedwstępnych w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Spółka rozpoznała w przychodach ok. 1400 lokali.

Spółka ma jeden z największych banków ziemi w Polsce, z potencjałem sprzedażowym przekraczającym 22 tys lokali, planuje też dalsze inwestycje w grunty.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych