Marvipol o krok od podziału

Dewelopersko-motoryzacyjny holding opublikował plan podziału. Zgodnie z nim deweloperski biznes grupy zostanie wniesiony do spółki Marvipol Development w zamian za nowe akcje dla akcjonariuszy Marvipol.

Autor: HouseMarket.pl 01 września 2016 13:57

Na każdą akcję Marvipolu przypadnie jedna akcja Marvipol Development. Na potrzeby procesu grupa została wyceniona na blisko 600 mln zł, z czego 262,4 mln zł przypada na wnoszony do Marvipol Development segment deweloperski, a 335,1 mln zł – na pozostawiany w Marvipolu segment motoryzacyjny. Zarząd Marvipol ocenia, że finalizacja podziału spółki na dwa notowane na rynku głównym GPW podmioty nastąpi najpóźniej w pierwszym kwartale 2017 r.

- Jesteśmy na ostatniej prostej niezwykle złożonego i czasochłonnego procesu, jakim jest podział grupy Marvipol na dwa jednolite biznesowo podmioty giełdowe. Wierzymy, że podział, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom naszych akcjonariuszy mniejszościowych i szerzej – rynku kapitałowego, zdecydowanie korzystnie wpłynie na sentyment inwestorów wobec naszej Grupy i w konsekwencji – na jej rynkową wycenę. Wierzymy również, że podział grupy na spółkę deweloperską i motoryzacyjną stanie się impulsem dla jeszcze dynamiczniejszego rozwoju obu biznesów – informuje Mariusz Książek, prezes zarządu spółki.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Parametry podziału, w tym wycena wartości poszczególnych aktywów, została ustalona w oparciu o wyceny zweryfikowane przez firmę BDO. Część przedsiębiorstwa, tworzącą biznes deweloperski, została wyceniona na 262,4 mln zł, podczas gdy pozostała część Marvipolu, tworząca dziś segment motoryzacyjny, warta jest 335,1 mln zł.

- Różnica między naszą wyceną, zweryfikowaną przez niezależnego biegłego, a nawet nieco bardziej konserwatywnymi wycenami analityków finansowych a giełdową wyceną Grupy Marvipol tworzy lukę, nad której zamknięciem, w możliwie krótkim czasie, będziemy intensywnie pracować. Wierzę, że z jednej strony dynamicznie poprawiając wyniki finansowe, a z drugiej znosząc bariery dla wzrostu wartości biznesów i dalej podnosząc jakość komunikacji z inwestorami w kolejnych latach dostarczymy wszystkim naszym Akcjonariuszom dużej finansowej satysfakcji z powierzenia nam kapitału – dodaje Mariusz Książek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych