Marvipol oraz mBank odstąpiły od negocjacji w sprawie sprzedaży mLocum

Marvipol oraz mBank wspólnie zdecydowały się zakończyć proces negocjacji w sprawie zakupu mLocum z powodu braku porozumienia odnośnie ostatecznej struktury transakcji i ceny.

Autor: HouseMarket.pl 22 grudnia 2016 09:12

Zarząd Marvipol pozytywnie ocenia wartość i potencjał wzrostu dewelopera działającego m.in. na rynkach Krakowa, Łodzi, Wrocławia, Warszawy, Poznania oraz Sopotu. Równocześnie jednak ocenia, że między organizacjami nie zostaną osiągnięte oczekiwane efekty synergii, uzasadniające transakcję. Marvipol nie wyklucza aktywnego udziału w konsolidacji rynku deweloperskiego w przyszłości.

– Wspólnie zdecydowaliśmy się odstąpić od dalszych negocjacji w procesie sprzedaży mLocum. Marvipol pozytywnie ocenia wartość tej spółki, kompetencje jej zespołu, wartość posiadanych aktywów oraz jej potencjał do dalszego wzrostu. Równocześnie jednak, w wyniku przeprowadzonego due dilligence i analizy zebranych danych uznaliśmy, że w konsekwencji ewentualnej transakcji między Marvipol oraz mLocum nie zostaną osiągnięte oczekiwane synergie – informuje Mariusz Książek, prezes Marvipolu.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Mariusz Książek podkreśla, że Marvipol nie wyklucza udziału w konsolidacji rynku deweloperskiego.

– Chcemy dalej dynamicznie się rozwijać i działając w tym duchu niezmiennie poszukujemy szans inwestycyjnych, również w obszarze M&A na rynku nieruchomości. Warunkiem niezbędnym dla realizacji transakcji jest jednak osiągnięcie satysfakcjonujących dla nas warunków finansowych. W kręgu naszych zainteresowań znajdują się wyłącznie podmioty wyceniane w oparciu o zdyskontowaną wartość aktywów netto lub takie firmy, mariaż z którymi pozwoli nam osiągnąć synergie uzasadniające cenę sprzedaży – komentuje Mariusz Książek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych