Marvipol podsumował rekordowy 2020 rok

Mieszkaniowa część Marvipolu przyniosła rekordowe wyniki i podwoiła zyski w 2020 roku osiągając 52 mln zł zysku netto. W sumie deweloper zakończył 2020 r. z 431,4 mln zł skonsolidowanych przychodów (48 proc. wzrost rdr), wypracowując rekordowe 80,4 mln zł zysku netto, wobec 69,9 mln zł w 2019, dotychczas najlepszym w historii roku.

Autor: Housemarket.pl 22 marca 2021 13:45

- 2020 rok był dla wszystkich z nas okresem szczególnym. Globalna pandemia w minionych kilkunastu miesiącach wyznaczyła nowe reguły zarówno dla życia społecznego, jak i biznesowego, stawiając przed nami coraz to nowe wyzwania. Pandemia poddała niełatwej próbie również naszą firmę, z której, o czym informuję z nieukrywaną dumą i satysfakcją, wyszliśmy obronną ręką, ustanawiając pod drodze kilka rekordów. Grupa Marvipol zakończyła 2020 rok z najwyższym w historii wynikiem netto, o 15 proc. wyższym od wcześniejszego rekordu. W 2020 r. Grupa po raz pierwszy zawarła w jednym roku ponad 1 tys. umów sprzedaży mieszkań i lokali użytkowych. Było to możliwe dzięki największej w historii Grupy Marvipol, opiewającej na maksymalnie 381,4 mln zł transakcji pakietowej sprzedaży lokali zawartej z wiodącym europejskim graczem rynku wynajmu – grupą Heimstaden. Osiągnięte w minionym roku wyniki nie wyczerpują potencjału wzrostu Grupy. W segmencie deweloperskim naszym priorytetem jest szybkie zwiększenie skali prowadzonej działalności, istotne powiększenie oferty i dalsze wzbogacenie portfela projektów. Liczymy, że 2021 r. będzie również kolejnym udanym rokiem dla segmentu magazynowego Grupy. Głęboko wierzę, że 2021 r. powinien dostarczyć wszystkim współwłaścicielom Marvipol Development S.A. wielu powodów do inwestycyjnej satysfakcji – komentuje Mariusz Ksiażek, prezes Marvipol Development S.A.

Segment deweloperski Grupy zakończył 2020 r. z 1084 sprzedanymi lokalami mieszkalnymi, użytkowymi i inwestycyjnymi, 791 lokalami przekazanymi nabywcom, 48 proc. wzrostem przychodów, do 431,4 mln zł i 52 mln zł zysku netto. Dzięki finalizacji kilku inwestycji adresowanych do najbardziej wymagających klientów, z Topiel No 18 na czele, Grupa zwiększyła, o 1,5 pkt. proc., marżę brutto na sprzedaży, do 24,5 proc. Dla dalszego wzrostu skali działalności segmentu Grupa przeznaczyła w 2020 i 2021 r. ponad 150 mln zł na zakup gruntów pod nowe inwestyche mieszkaniowe, z których część zostanie uruchomiona jeszcze w obecnym roku.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych