Marvipol poprawia sprzedaż mieszkań

Marvipol zawarł w grudniu 2016 r. 91 umów sprzedaży mieszkań i lokali usługowych, o 122 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2015 r. W całym 2016 r. Marvipol zawarł 627 umów, o 4,5 proc. więcej niż rok wcześniej.

Autor: HouseMarket.pl 11 stycznia 2017 11:17

W ocenie zarządu Marvipol ma potencjał, by w 2017 r. zwiększyć sprzedaż. Wpływ na to będzie mieć uruchomienie nowych projektów deweloperskich, wzbogacających ofertę mieszkaniową.

Wartość zawartych w grudniu umów sprzedaży wyniosła 29,7 mln zł, o 82 proc. więcej niż rok wcześniej. W całym roku segment deweloperki grupy zawarł umów o wartości 217,5 mln zł (4 proc. spadek rdr.). Na koniec roku w ofercie Marvipol było 714 mieszkań i lokali mieszkalnych, a obecnie posiadany bank pozwalał na wprowadzenie do sprzedaży około 1630 mieszkań.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najlepiej sprzedającą się inwestycją Marvipol niezmiennie pozostaje Central Park Ursynów, od 2014 r. utrzymującą się w czołówce najlepiej sprzedających się projektów na warszawskim rynku mieszkaniowym.

- Cieszy nas rosnące zainteresowanie nowymi inwestycjami – Riviera Park i Bemowo Residence, wierzymy, że ich udział w tegorocznej sprzedaży zauważalnie wzrośnie. Nasze plany sprzedażowe na 2017 r. są niezmienne. Cel minimum to kilkunastoprocentowy wzrost liczby zawartych umów. By cel ten zrealizować z satysfakcjonującym dla akcjonariuszy naddatkiem chcemy w 2017 r. uzupełnić ofertę mieszkaniową Marvipol o co najmniej 2 nowe projekty mieszkaniowe, równocześnie przygotowując do uruchomienia kolejne etapy już realizowanych inwestycji. Cały czas aktywnie poszukujemy również nowych szans inwestycyjnych na rynku mieszkaniowych. Analizujemy zarówno działki pozwalające na możliwie szybkie rozpoczęcie realizacji inwestycji mieszkaniowych, jak i inne projekty, które pozwolą nam w skokowy sposób zwiększyć skalę działalności mieszkaniowej części biznesu Grupy – informuje Mariusz Książek, prezes Marvi

pol.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych