Marvipol wzmacnia kadrę menedżerską

W ramach prowadzonego procesu podziału grupy Marvipol na dwie niezależne spółki – Marvipol Development oraz British Automotive Holding, zarząd zdecydował o reorganizacji i wzmocnieniu kadry menedżerskiej dwoma doświadczonymi finansistami – Robertem Pydzikiem i Rafałem Suchanem.

Autor: HouseMarket.pl 25 maja 2017 11:01

Robert Pydzik, z rynkiem finansowym związany od 1991 r., a z rynkiem deweloperskim od 2003 r., został dyrektorem finansowym oraz członkiem zarządu spółek wchodzących w skład segmentu deweloperskiego grupy. Rafał Suchan, który wcześniej m.in. zasiadał w zarządzie MetLife TFI, będzie odpowiadał za finanse segmentu motoryzacyjnego.

Mariusz Książek, prezes i główny akcjonariusz Marvipolu podkreśla, że dla sprawnego przeprowadzenia podziału grupy Marvipol na dwie niezależne spółki: deweloperską oraz motoryzacyjną, z odpowiednim wyprzedzeniem przeprowadzany jest podział wspólnych do tej pory zespołów wsparcia, w tym działu finansowego.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

– Powołując już na tym etapie samodzielnych CFO obu segmentów, które od jesieni 2017 r. funkcjonować będą w oddzielnych spółkach publicznych, chcemy nie tylko usprawnić proces podziału i zabezpieczyć bieżące potrzeby obu biznesów, ale również zadbać o wysoki poziom komunikacji z interesariuszami, relacji inwestorskich i sprawozdawczości finansowej – dodaje Mariusz Książek.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych