Matexi z atrakcyjnym gruntem w Warszawie. "Wybudujemy projekt mixed use"

Matexi Polska zabezpieczyła kolejny grunt w Warszawie. Spółka planuje budowę nowoczesnego projektu wielofunkcyjnego na działce przy ul. Komitetu Obrony Robotników.

Autor: housemarket.pl 03 marca 2022 11:49

  • Matexi Polska poinformowała o podpisaniu umowy na zakup ponad 3,5 ha działki w Warszawie przy ul. Komitetu Obrony Robotników.
  • Nieruchomość położona jest w niewielkiej odległości od lotniska, a także ścisłego centrum Warszawy.
  • Na działce powstanie projekt wielofunkcyjny, łączący funkcję mieszkaniową, hotelową i PRS. 

Matexi Polska jest obecnie na etapie opracowania i uzgadniania koncepcji przyszłej zabudowy, spółka potwierdza, że zamierza w tym miejscu wybudować projekt wielofunkcyjny. W nowo powstającym kwartale, poza funkcją mieszkaniową i apartamentową planowana jest także budowa obiektu hotelowego. Część projektu przeznaczona zostanie pod ofertę w sektorze PRS (Private Rented Sector), natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie powstanie również zabudowa biurowa.

- Jest to nieruchomość w bardzo atrakcyjnej i perspektywicznej lokalizacji, dlatego zdecydowaliśmy się na jej zakup. Widzimy olbrzymi potencjał dla rozwoju tej części miasta. Jednym z celów, jakie sobie stawiamy w fazie koncepcyjnej, dla tego projektu, jest nadanie tej okolicy nowego, miastotwórczego i bardziej przyjaznego oblicza, zgodnie z polityką Matexi dotyczącą modernizacji środowiska urbanistycznego i tworzenia przyjaznej okolicy w ramach prowadzonych projektów deweloperskich - mówi Moniki Perekitko, członek zarządu Matexi Polska.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

CZYTAJ TEŻ: MATEXI Z NOWĄ DZIAŁKĄ NA WARSZAWSKICH BIELANACH

Matexi Polska planuje możliwie szybko ukończyć pierwsze koncepcje urbanistyczne i rozpocząć uzgodnienie dotyczące przyszłej zabudowy by móc przedstawić więcej szczegółów dotyczących projektu w drugiej połowie 2022 roku. Zakup kolejnej działki, w bardzo atrakcyjnej lokalizacji, wpisuje się w dynamiczną, długofalową strategię rozwoju spółki na rynkach warszawskim i krakowskim. Matexi sukcesywnie rozbudowuje swoje portfolio gruntów i potencjał deweloperski, tylko w 2021 roku spółka alokowała ponad 300 milionów złotych na powiększenie banku ziemi i planuje kolejne akwizycje w nadchodzących miesiącach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

SŁOWA KLUCZOWE

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych