Michał Zaczkowski, VFM: Planujemy ekspansję na kolejne miasta

Michał Zaczkowski, członek zarządu ds. inwestycji w VFM, o strategii firmy i planach inwestycyjnych.

Autor: Housemarket.pl 08 stycznia 2021 17:24

 VFM Real Estate realizuje projekty mieszkaniowe głównie w podwarszawskich miejscowościach. Skąd decyzja o takiej strategii?

Dostrzegamy duży potencjał w mniejszych miejscowościach, w szczególności tych podwarszawskich. Najwięksi deweloperzy przez pryzmat swoich szeroko zakrojonych działań i projektów realizowanych na bardzo dużą skalę, z reguły nie biorą pod uwagę tego typu miejscowości. Z naszych analiz wynika, że w mniejszych miastach bardzo często nie ma nowych inwestycji deweloperskich lub są one realizowane przez podmioty nieposiadające odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkaniowym lokalnych społeczności, postanowiliśmy skierować nasze działania właśnie w kierunku podwarszawskich miejscowości. Dzięki naszej wiedzy i doświadczeniu jesteśmy w stanie dostarczać Klientom produkty o standardzie analogicznym, jaki deweloperzy dostarczają np. w Warszawie.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak pod względem sprzedaży oceniają Państwo 2020 rok? Czy pandemia wpłynęła na zainteresowanie ze strony klientów?

Miniony rok pod kątem sprzedaży oceniamy bardzo dobrze. Udało nam się zrealizować plany sprzedażowe zgodnie z prognozami.

Lockdown nie wpłynął negatywnie na zainteresowanie naszymi inwestycjami. W kwietniu 2020 roku mieliśmy kilka rozwiązanych umów rezerwacyjnych, jednak w ciągu kolejnego miesiąca nadrobiliśmy je nową sprzedażą. W naszej ocenie pandemia spowodowała przede wszystkim jeszcze większe zainteresowanie zakupami inwestycyjnymi. Obniżenie stóp procentowych spowodowało, że trzymanie pieniędzy w banku na lokatach przestało się już całkowicie opłacać, dlatego jeszcze więcej osób postanowiło zainwestować swoje oszczędności w nieruchomości. Rezygnacja z zakupów w związku z utratą pracy lub negatywną decyzją kredytową była naprawdę sporadyczna. Mamy nadzieję, że w 2021 roku sytuacja na rynku pracy się znacząco nie pogorszy i nie odbije się to na popycie na mieszkania. Liczymy również, że pandemia docelowo spowoduje zmianę preferencji zakupowych Klientów.

Efektywna praca zdalna pokazała, że bliskość miejsca pracy nie jest tak istotna przy wyborze lokalizacji mieszkania, dlatego liczymy na wzrost popytu na projekty mieszkaniowe pod Warszawą, gdzie Klienci dzięki tańszym mieszkaniom będą mogli sobie pozwolić na bardziej komfortowe i większe lokale.

 Jakie w najbliższych miesiącach VFM Real Estate ma plany inwestycyjne?

W najbliższych miesiącach planujemy uruchomienie dwóch kolejnych inwestycji w Sochaczewie. Wśród nich znajdzie się jeden, kameralny projekt składający się z zaledwie 35 mieszkań oraz największa do tej pory inwestycja VFM - na Polach Czerwonkowskich, gdzie w ramach pierwszego etapu powstanie niespełna 130 mieszkań. Jednocześnie planujemy uruchomienie kolejnego etapu naszej inwestycji Apartamenty Orologio w Błoniu. W planie mamy także ekspansję na kolejne miasta, w tym uruchomienie kolejnego projektu w Łodzi. Chcemy poświęcić dużo uwagi na rozbudowę naszego banku ziemi. Niewykluczone również, że niedługo uruchomimy pierwszy projekt w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych