Mieszkania to jest to! Nowa strategia CFI

Firma Central Fund of Immovables, wchodząca w skład grupy kapitałowej CFI Holding, który w swoim portfelu ma, m.in. hotele i biura, przygotowuje mocne wejście na rynek mieszkaniowy. - Bank ziemi pozwala na realizację wielu inwestycji - zapewnia HouseMarket.pl Michał Kawczyński, wiceprezes zarządu CFI Holding.

Autor: HouseMarket.pl 06 października 2016 09:02

CFI od dłuższego czasu w swoich planach miała rozpoczęcie działań inwestycyjnych w segmencie budownictwa mieszkaniowego.

- Realizacji zamierzeń sprzyjał znaczący bank nieruchomości CFI, które pozwalają na zrealizowanie licznych inwestycji mieszkaniowych. Zwłaszcza, iż już od przeszło dwóch lat podejmowane były w CFI intensywnie działania mające na celu uzyskanie bądź to zadowalających warunków zabudowy dla posiadanych nieruchomości pod kątem możliwych inwestycji, bądź zgłaszanie stosownych uwag do uchwalanych planów zagospodarowania przestrzennego pod kątem ich optymalnego wykorzystania – mówi Michał Kawczyński, wiceprezes zarządu CFI Holding S.A. – W większości przypadków udało to się zresztą zrealizować zakładany cel.

Szukasz terenów inwestycyjnych? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Wszystkie te elementy doprowadziły spółkę CFI do podjęcia ostatecznej decyzji o wejściu w segment inwestycji związanej z budownictwem mieszkaniowym oraz o wyborze firmy Viart jako partnera inwestycyjnego do realizacji niektórych projektów z zakresu budownictwa mieszkaniowego, w tym łódzkiego projektu Apartamentów Mackiewicza.

- Ten krok otworzył dla CFI perspektywę przyszłych inwestycji w segmencie budownictwa mieszkaniowego przy wykorzystaniu własnych znacznych zasobów nieruchomości – mówi Michał Kawczyński. – Aktualnie powstaje już kilka wstępnych koncepcji dotyczących budownictwa mieszkaniowego, zarówno do sprzedaży, jak i do ewentualnego najmu.

Bełchatów i Łódź na mapie nowych inwestycji

Pierwsza z przygotowywanych koncepcji obejmuje modernizację obiektu mieszkaniowego w Bełchatowie, o łącznej powierzchni użytkowej mieszkań wynoszącej około 4,1 tys. mkw., w którym według wstępnych szacunków możliwe byłoby wydzielenie 108 lokali mieszkalnych o powierzchni od 29 do 46 mkw. Lokale będą przeznaczone do sprzedaży, bądź do ewentualnego najmu.

W dalszych planach spółki jest rozpoczęcie prac nad koncepcją modernizacji dwóch nieruchomości mieszkalnych położonych w Łodzi przy ul. Karolewskiej 62 oraz Sienkiewicza 115, celem uzyskania około 42 małych mieszkań wykończonych „pod klucz”. - Z uwagi na oczekiwaną funkcjonalność przy tej wielkości powierzchni mieszkalnej, lokale zostaną przeznaczone do najmu lub częściowej sprzedaży – mówi Michał Kawczyński.

Spółka ma również w planach rozpoczęcie prac koncepcyjnych nad nieruchomością położoną w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej 182 na tzw. Manhattanie Łódzkim, gdzie możliwa byłaby budowa apartamentowca o powierzchni mieszkalnej wynoszącej około 2000 mkw. , który ze względu na swoje położenie posiadałby funkcje mieszkalno – użytkową o najwyższych standardach wykończenia w ścisłej zabudowie miejskiej, kaskadowej z licznymi zielonymi tarasami. Zrealizowanie z powodzeniem tej pilotażowej koncepcji przez CFI mogłoby zresztą stanowić podstawę dla kolejnych już zdecydowanie większych inwestycji, które mogłyby być zrealizowane również w Łodzi na nieruchomości Spółki położonych w ścisłym centrum Łodzi na Manhattanie tj. przy ul. Piotrkowskiej 170 czy przy ul. Sienkiewicza 111/113.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKOMENDOWANE DLA CIEBIE

SPOŁECZNOŚCI

House Market: polub nas na Facebooku

Obserwuj House Market na Twitterze

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych